10 sylwestrowych kickbokserskich walk, które powinieneś obejrzeć (WIDEO)

0
2100

Tuż przed ostatnim dniem w roku prezentujemy subiektywny przegląd kickbokserskich pojedynków, które pojawiły się na spektakularnych, japońskich galach sylwestrowych!

Mike Bernardo vs. Gary Goodridge (Inoki Bom-Ba-Ye 2002)

Po raz pierwszy kickboxing pojawił się na w sylwestra 2002 organizowanego przez Antonio Inokiego. Oczywiście legenda prowrestlingu działała wspólnie z K-1 i PRIDE. W efekcie otrzymaliśmy takie oto efektowne starcie, będące rewanżem za pojedynek z sierpnia 2002, kiedy w Las Vegas Goodridge znokautował Bernardo po chaotycznej i niezbyt czystej walce. Dlatego też Mike bardzo chciał się zrewanżować.

https://www.youtube.com/watch?v=yzwmT22FF24

Chad „Akebono” Rowan vs. Bob Sapp (K-1 Premium Dynamite!! 2003)

Ten pojedynek nie stał na wysokim poziomie sportowym, ale aby zrozumieć, dlaczego się tu znalazł, należy popatrzeć trochę szerzej. Pierwsza konfrontacja będącego wówczas nadal na fali Boba Sappa, z emerytowanym bogiem sumo Akebono rozbiła bank. 42,5% ratingu pozostaje do dzisiaj niepobitym rekordem oglądalności w Japonii. Dla porównania, peaki dla gal RIZIN w ostatnich paru latach nie przekraczają 10%

Norifumi „Kid” Yamamoto vs. Masato (K-1 Premium Dynamite!! 2004)

Klasyka klasyk. Japonia jest jednym z niewielu miejsc, gdzie takie crossovery działają. Jeżeli jesteście zrażeni walkami fajterów MMA w kicku po DSF, to rzućcie okiem na to. Drugi po Akebono vs. Sapp wynik oglądalności w historii (31,6%) pokazuje, jak wielcy byli obaj zawodnicy w tamtym czasie.

https://www.youtube.com/watch?v=kJpkVF5znCM&ab_channel=ArtesmarcialesMartialarts

Badr Hari vs. Nicholas Pettas (K-1 Premium Dynamite!! 2006)

22-letni Badr Hari i jego trzecia walka w Japonii. Jeszcze nie tak nabity, ale już po przejściach i dwóch porażkach po kopnięciach obrotowych (z Leko i Grahamem), ale także z przekonującymi wygranymi na koncie. Naprzeciw niego – duński karateka Nicholas Pettas.

Nicholas Pettas vs. Young Hyun Kim (K-1 Premium Dynamite!! 2007)

Bardzo charakterystyczne zestawienie dla sylwestrowych eventów w Japonii. Mniejszy vs większy, czyli po raz kolejny sprawdzenie, czy rozmiar ma znaczenie. Tutaj wszystko odbyło się dość sprawnie, a przy okazji dostaliśmy jeszcze pokaz kopnięć z kyokushinu w K-1.

Badr Hari vs. Alistair Overeem (Dynamite!! 2008 – Yuuki no Chikara)

O tej walce pisaliśmy już podczas jednego z naszych throwbacków. Sensacja. Pokaz siły i… suplementacji Overeema, który wysłał światu bardzo czytelny sygnał, że nie będzie z nim w przyszłości żartów.

https://www.youtube.com/watch?v=HRGxVeBLbFU

Masato vs. Andy Souwer (Dynamite!! 2009)

Ostatnia walka w karierze Masato Kobayashiego przypadła na sylwester i pięciorundową konfrontację z Andy’m Souwerem. Czy można wyobrazić sobie lepsze zawieszenie rękawic na kołku niż w starciu z inną legendą na oczach 40 tysięcy widzów?

Errol Zimmerman vs. Jamal Ben Saddik (Glory 4: Tokyo)

W 2012 Glory postanowiło połączyć siły z DREAM i zrobić wspólnie sylwestrową galę. Obie części różniły się produkcją, oprawą i oczywiście kartą walk. W drugiej odsłonie mogliśmy obserwować szesnastoosobowy turniej w wadze ciężkiej, gdzie pojedynki trwały zaledwie dwie rundy. Sprawiło to, że w 1/8 finału Zimmerman i Ben Saddik chcieli rozwiązać sprawę dość szybko.

Takeru vs. Yang Ming (RIZIN: Iza no Mai)

Jedyny występ Takeru Segawy na gali RIZIN z 2015 roku. Niestety z Tenshinem Nasukawą niefortunnie się minęli. Dzisiaj trochę nie do pomyślenia, że RIZIN z K-1 na początku mocno współpracowały.

Tenshin Nasukawa vs. Yuta „Cat” Hamamoto (RIZIN Fighting World GP 2017 Final Round)

Ten pojedynek to oficjalny kickbokserski debiut Tenshina dla RIZIN. Wcześniej pojawiał się na eventach tej organizacji, ale w MMA lub mixed rules (walka z Saigą). Pojedynek z pożyczonym z Lethwei in Japan Hamamoto był półfinałem czteroosobowego turnieju. Dzisiaj ten chłopak jest największą gwiazdą japońskiego promotora.

BONUS:

Yuichiro „Jienotsu” Nagashima vs. Katsunori Kikuno (Genki Desu Ka!! 2011 Omisoka)

Nie jest to walka stricte kickbokserska, ale tzw. mixed rules, czyli pierwsza runda w K1 rules, druga w MMA. Wszystko w małych rękawicach, 7 lat przed ONE. Z jednej strony triumfator japońskiego turnieju K-1 World MAX, słynący z przebierania się za postaci z anime, a po drugiej mistrz karate kyokushin, który zmienił sport na MMA, ale nie zapomniał o swoim stylu bazowym. Mnóstwo akcji z obu stron i dodatkowo bardzo efektowny materiał wideo zapowiadający pojedynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here