16-letnia Szwedka z kontraktem z ONE Championship

0
1028

Zaledwie 16-letnia Smila Sundell podpisała właśnie kontrakt z organizacją ONE Championship. Mieszkająca w Tajlandii Szwedka poinformowała o tym fakcie na swoim koncie w serwisie społecznościowym Instagram. Kim jest Smila? Odpowiadamy poniżej.

Nastoletnia gwiazda Muay Thai mieszka obecnie w Tajlandii, gdzie trenuje w klubie Fairtex Gym. Nie jest to klub w Bangkoku, a jego odnoga na Pattayi. Według samej zawodniczki ma ona 37 walk zawodowych, z czego 30 wygranych. Co ciekawe aż 20 walk zakończyła przed czasem, co w sporcie kobiet jest swego rodzaju ewenementem, jeśli nie jest się Cris Cyborg czy Amandą Nunes. Ponadto jest mistrzynią Koh Samui w wagach do 50-ciu i 54-ech kilogramów.

Ci, którzy śledzą Muay Thai w serwisie Youtube mogą kojarzyć Szwedkę z walk w Muay Thai Superchamp. Reprezentantka Skandynawii trzykrotnie stawała w zeszłym roku w ringu wspomnianej organizacji. Od kilku lat odwiedza Tajlandię, gdzie szlifuje swoje umiejętności w Muay Thai.

Jest to kolejna Europejka, po Marie Ruumet, która znalazła zatrudnienie w singapurskiej organizacji. Nie znamy jeszcze daty debiutu młodej fighterki, ale z pewnością poznamy ją niebawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here