4-osobowy turniej wagi ciężkiej o kontrakt z ONE Championship w Czechach

0
924

Już 24 kwietnia w czeskiej Pradze odbędzie się 4-osobowy eliminator ONE Championship w wadze ciężkiej. Podczas gali Night of Warriors w stolicy Czech czterech solidnych europejskich kickboxerów stanie w szranki w walce o kontrakt. Gospodarzy będzie reprezentował weteran KOK, Enfusion i Glory, Thomas Hron, znany również naszym fighterom. Ponadto w innych walkach zobaczymy ciekawe zestawienia.

Faworytem do wygranej wspomnianego turnieju, w którym nagrodą jest kontrakt z ONE, jest wspomniany Hron. W ostatnich dwóch walkach mieszkający w Brnie fighter pokonywał Polaków: Michała Bławdziewicza i Michała Turyńskiego. Czech od zawsze był w szerokiej światowej czołówce kickboxingu i w europejskim topie. Rywalizował z dużymi nazwiskami, chociaż ostatnie lata to głównie walki o wejście do elity. Porażki z Romanem Kryklią, Juliusem Mocką czy Hesdym Gergesem nie przybliżyły go do tego zacnego grona.

Drugim fighterem, który wystąpi w turnieju będzie Turek, Mehmet Ozer. Reprezentant kraju znad Bosforu rywalizował wcześniej na greckich imprezach oraz na galach FEA Moldova, na których walczył min. z Pavlem Zuravlevem i Catalinem Morosanu. Obydwie walki przegrywał. Dodatkowo ma trzy porażki w zawodowym MMA.

Trzecim fighterem, którego zobaczymy w turnieju będzie pochodzący z Maroka Holender, Mohamed Amine. Jak to zwykle bywa w przypadku marokańskich emigrantów w kraju tulipanów, Amine rywalizował w organizacji Enfusion. Na 83. gali zwyciężył z byłym rywalem Tomasza Sarary, Abderahmanem Coulibalym. Miał walczyć na jubileuszowej gali Enfusion 100 z Martinem Terpstrą, ale krążą pogłoski o odwołaniu gali. Ponadto ma za sobą również walkę na gali KOK w Tallinnie. W 2016 roku sędziowie wskazali na Marata Mirzabalajeva.

Ostatnim uczestnikiem turnieju będzie Francuz, Cyril Cereyon. Mieszkający we francuskim Ajaccio zawodnik jest znany polskiej publiczności. Podczas FEN 30 w 2020 roku poległ przed czasem w starciu z Michałem Turyńskim. Wcześniej dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza Francji w kickboxingu i rywalizował głównie na krajowym podwórku jako zawodowiec.

Bardzo ciekawie zapowiada się również walka pomiędzy weteranem Enfusion, Superkombat i Glory, Brianem Douwesem i reprezentantem gospodarzy, Davidem Vinsem. Czech jest byłym reprezentantem kraju w boksie olimpijskim, a w zawodowym kickboxingu był mistrzem Europy i interkontynentalnym WKN. Dziewięć lat starszy Holender będzie wielkim wyzwaniem w jego karierze.

Galę pokaże telewizja O2 TV Sport, która jest dostępna bezpłatnie na terenie Czech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here