4 walki ogłoszone na sierpniowe Glory 81, gala RIVALS w Japonii?

0
639

Organizacja Glory ogłosiła datę, miejsce i 4 pierwsze zestawienia na galę Glory 81. Na kolejne wydarzenie nie trzeba będzie długo czekać, bowiem odbędzie się ono 20 sierpnia.

Glory 81 będzie miało miejsce w Dusseldorfie w hali Castello. Znamy już pierwsze cztery walki.

W rewanżowym pojedynku zmierzą się Jamal Ben Saddik i Benjamin Adegbuyi. W pierwszej walce, która miała miała miejsce w grudniu 2018, panowie spotkali się w finale turnieju wagi ciężkiej na Glory 62 w Rotterdamie. Wówczas Marokańczyk wygrał przez KO w 1. rundzie. Rumun w ćwierćfinale pokonał wtedy Arkadiusza Wrzoska, a teraz wraca po porażce z Antonio Plazibatem na październikowym Glory Collision 3. Ben Saddik ostatni raz bił się na tej samej gali, po niesamowitej wojnie przegrywając z Rico Verhoevenem pojedynek o tytuł.

Pasa kategorii do 85 kg bronić będzie Donovan Wisse. Po znokautowaniu Yousriego Belgarouiego we wrześniu 2021 na Glory 78 Surinamczyk zdobył wakujący po Aleksie Pereirze tytuł. Teraz jego rywalem będzie debiutujący w Glory Juri de Sousa. Portugalczyk to weteran gal Mix Fight Gala/Championship. Stoczył dwie walki dla Enfusion w tym m.in. z Arturem Gorlovem. Był nawet w rozpisce zeszłorocznego Enfusion 103, ale ostatecznie nie pojawił się w ringu.

W ringu pojawi się znów Stojan Koprywlenski. Bułgar po serii trzech wygranych poza organizacją zmierzy się z Guerrikiem Billet. Francuski fajter na Glory 80 w marcu pokonał Nordina Ben Moha, a potem dołożył jeszcze dwie wygrane na mniejszych eventach. Być może to zestawienie będzie eliminatorem do pasa kategorii -70 kg, w której mistrzem jest Tyjani Beztati.

Do akcji wraca też Zakaria Zouggary. Nieobecny w ringu od trzech lat Marokańczyk skrzyżuje rękawice z Rafikiem Habiatem. Niemiec to były fajter WLF i Enfusion.

Krąży również, na razie niepotwierdzona pogłoska, że dzień później (21 sierpnia) miałaby mieć miejsce gala z serii RIVALS, tylko że w Japonii, współorganizowana z RISE. Informację tę podał Timothy Wheaton z serwisu MMAsucka.com, a także gospodarz podcastu „Kickin’ It”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here