6 gal Glory do końca 2022 roku, więcej walk na Glory 81, będzie tymczasowy pas w wadze ciężkiej

0
1465

Podczas konferencji poświęconej trzeciej walce Badra Hariego z Alistairem Overeemem, organizacja Glory podała kalendarz do końca roku 2022. Możemy z niego dowiedzieć się o trzech różnych proponowanych formatach. Do tego doszło kilka walk na najbliższy event w Dusseldorfie.

WIĘCEJ WALK NA GLORY 81

Do końca roku zobaczymy 6 wydarzeń spod znaku Glory z trzech różnych serii. Najbliższa jest numerowana gala Glory 81, 20 sierpnia w Dusseldorfie, na której odbędą się dwie walki o pasy, oraz rewanżowe starcie Jamala Ben Saddika z Benjaminem Adegbuyim. Dodano m.in. ciekawie zapowiadające się walki Stojana Koprywlenskiego z Guerrikiem Billet, Zakarii Zouggary’ego z Rafikiem Habiatem, czy zwycięzcy turnieju Enfusion Chrisa Wunna z Iliasem Darrazim.

INFORMACJE I ROZPISKA GALI GLORY 81

TRZY RÓŻNE FORMATY

Następnie, 17 września odbędzie się RIVALS 2, znowu wspólnie z Enfusion. 8 października Glory Collision 4, a więc Hari vs. Overeem 3. Collision zostało w końcu rozdzielone od numerowanych gal, bo przez trzy dotychczasowe edycje to były te same eventy, tylko z jedną częścią więcej. 5 listopada RIVALS 3 z Enfusion, a dwa tygodnie później Glory 82, jeszcze bez podanej lokalizacji. Rok 2022 zakończy grudniowe RIVALS 4, ale po raz pierwszy z RISE jako partnerem, prawdopodobnie w Japonii.

MISTRZ GLORY POWALCZY O PAS RISE
Ważny jest tutaj wątek japoński, bowiem mistrz Glory do 65 kg, Petchpanomrung powróci do Japonii. 21 sierpnia (dzień po Glory 81) zmierzy się o pas Glory World Series w rewanżu z Kento Haraguchim w Osace. Informację tę podał trener Taja, a przeciwnika potwierdził Beyond Kickboxing. W pierwszej walce, która odbyła się jesienią, Petch wygrał jednogłośną decyzją.
https://twitter.com/Beyond_Kick/status/1541569315773812739?s=20&t=yTxat93HGwS-RpRBLl33Aw

GDZIE JEST RICO? BĘDZIE TYMCZASOWY TYTUŁ W CIĘŻKIEJ

Dziennikarz Lars van Soest podał informację, że Rico Verhoeven nie wróci do Glory w 2022 roku. Mistrz Glory w wadze +95 kg stoczy zaledwie jedną walkę i będzie to miało miejsce na evencie Hit It! w Rotterdamie w październiku. Dlatego w tym roku odbędzie się starcie o pas tymczasowy. Jednym z pretendentów będzie Antonio Plazibat, który od zeszłego roku zanotował kilka cennych wygranych (w tym KO na Adegbuyim). Nie wiemy jeszcze kim będzie drugi pretendent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here