6 walk o pasy zawodowego mistrza Polski PZKB 14 listopada w Piasecznie

0
927

W najbliższą sobotę w podwarszawskim Piasecznie odbędzie się kolejna gala Piaseczno Fight Night. Już po raz dziewiąty klub X-Fight Piaseczno zorganizuje imprezę, na której nie zabraknie pojedynków o pasy zawodowych mistrzów Polski. Dokładnie sześć walk mistrzowskich, które będzie można obejrzeć za darmo na FP Polskiego Związku Kickboxingu.

W walkach o pasy K-1 zapowiadają się ciekawe boje. Jednym z nich będzie pojedynek o dominację we Wrocławiu. Znany z walk w DSF Kickboxing Challenge, Michał Ronkiewicz podejmie mistrza ziemi kurpiowskiej, Marcela Gielezego. Dla podopiecznego Rafała Petertila będzie to powrót po blisko rocznej przerwie. Ostatni raz widzieliśmy Ronkiewicza na ringu zawodowym w starciu z Maciejem Jewtuszko na jednej z gal DSFu. Wrocławianin pokonał byłego mistrza KSW decyzją sędziów. Gielezy to zawodnik Iron Gym Wrocław, który trenuje min. pod okiem weterana Superkombat i Glory, Dawida Kasperskiego. Trenujący w stolicy dolnego śląska zawodnik dał się poznać z dobrej strony podczas Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów 20 w Wyszkowie. Na wspomnianej gali znokautował backfistem solidnego Daniela Strzemińskiego z Akademii Lwa Bemowo Warszawa zostając mistrzem ziemi kurpiowskiej. W tym roku wystartował również na mistrzostwach Polski K-1, z których przywiózł brązowy medal. Wcześniej wystartował w mistrzostwach w formule low kick, które zakończył na ćwierćfinale.

O pas w wadze do 71 kg spotkają się zawodnicy z dwóch końców Polski. Mateusz Brusiło z Figtera Wrocław zawalczy z Krystianem Topczewskim z Ragnaroku Białystok. Obaj zdobyli medale mistrzostw Polski w formule K-1 rules. Podczas tegorocznej imprezy w Ełku zawodnik z Podlasia wywalczył tytuł mistrza, a Brusiło musiał zadowolić się brązem. Panowie nie spotkali się bezpośrednio na tej imprezie. Wrocławianin walczył również w DSF Kickboxing Challenge. Na 13. gali organizacji spotkał się z Tomaszem Brotoniem z Fight House Nowy Sącz i musiał uznać wyższość podopiecznego Rafała Dudka. Topczewski ma na koncie dwie walki na galach. Na Armia Fight Night 7 przegrał z Mateuszem Wójtowiczem, a na Celtic Gladiator 26 z Bartłomiejem Witkowskim.

Równie ciekawie będzie w walce o pas do 67 kg. Reprezentujący obecnie Spartę Warszawa, jeden z najlepszych juniorów ostatnich lat, Mikołaj Kopaniszyn podejmie Pawła Józefowicza z Fightera Wrocław. Pochodzący z Gdańska zawodnik zadebiutował zawodowo na zeszłorocznej Lesznowola Kickboxing Fight 2, na której pokonał Krzysztofa Górskiego. Od tamtej pory nie widzieliśmy go w ringu. Natomiast Józefowicz szlify zawodowe zbierał na galach DSF Kickboxing Challenge, a ostatnio startował w mistrzostwach Polski K-1 rules, na których zdobył srebrny medal ulegając w finale Oskarowi Siegertowi.

Dominator w kategorii do 57 kg, Piotr Stępień z Opoczna spotka się w ringu z Krzysztofem Włodarczykiem. Zawodnik z łódzkiego wygrał swoją kategorię podczas tegorocznych mistrzostw Polski w K-1 rules oraz w low kicku. W zeszłym roku został również mistrzem Polski młodzieżowców w formule K-1 pro am na gali w swoim mieście. Podopieczny Adama Drygalskiego w tym roku zadebiutował w zawodowym Muay Thai. Niestety zawodnik Absortio Gym przegrał walkę na Thai Battle Championship 2 z Jakubem Sycem. W zeszłym roku widzieliśmy go min. na II Charytatywnej Gali Kickboxingu w Mikołowie, na której pokonał rywala w ramach meczu Polska vs Austria. Ponadto Krzysztof ma na swoim koncie również walkę na gali MFC, na której spotkał się z podopiecznym Tomasza Makowskiego, Michałem Gołębiowskim, który pokonał Włodarczyka na punkty.

Dodatkowo zobaczymy dwie walki o pasy w formule full contact. W wadze do 91 kg tegoroczny mistrz Polski w full contact i brązowy medalista w light contact, Paweł Strykowski z KKS Sporty Walki Poznań spotka się w ringu z doświadczonym Tomaszem Borowcem z Walecznej Lubelszczyzny. W drugim pojedynku o prymat w wadze do 67 kg zobaczymy starcie obecnego mistrza Polski full contact, Rafała Wójcika z X-Fight Piaseczno naprzeciw Mateusza Dąbrowskiego trenującego w Dragonie Gorzów Wielkopolski, który na tej samej imprezie wywalczył brązowy medal. Obydwaj walczyli jako juniorzy. Poniżej pełna rozpiska.

Walki o pasy zawodowych mistrzów Polski PZKB w K-1 rules:
75 kg: Michał Ronkiewicz (Gym-Fight Wrocław) vs Marcel Gielezy (Iron Gym Wrocław)
71 kg: Krystian Topczewski (Ragnarok Białystok) vs Mateusz Brusiło (Fighter Wrocław)
67 kg: Paweł Józefowicz (Fighter Wrocław) vs Mikołaj Kopaniszyn (Sparta Warszawa)
57 kg: Piotr Stępień (MUKSW FF Sport Opoczno) vs Krzysztof Włodarczyk (Absortio Gym Rybnik/Leszczyny)

Walki o pasy zawodowego mistrza Polski PZKB w formule full contact:
91 kg: Paweł Strykowski (KKS Sporty Walki Poznań) vs Tomasz Borowiec (Waleczna Lubelszczyzna)
67 kg: Rafał Wójcik (X-Fight Piaseczno) vs Mateusz Dąbrowski (Dragon Gorzów WLKP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here