7 rund z Marcinem Parchetą

0
2548

Kontynuujemy nasz cykl związany z momentami naj wśród polskich kickboxerów i zawodników Muay Thai. Tym razem na nasze pytania odpowiedział uznawany przez wielu za najlepszego fightera Muay Thai w Polsce, Marcin Parcheta. Przeczytajcie kto sprawił najwięcej problemów Marcinowi podczas jego kariery i przypomnijcie sobie te walki.

Najtrudniejsza walka w mojej karierze to…

Pojedynek z Rafałem Jackiewiczem na gali KSW. Duża Gala w moim rodzinnym Szczecinie. Twardy i doświadczony ringowy lis, który mimo moich czystych low kicków nie chciał się poddać. Pozdrawiam serdecznie Rafała.

ZOBACZ WALKĘ PARCHETA vs JACKIEWICZ

Za największy sukces w mojej karierze uważam….

Trzykrotna wygrana w Mistrzostwach Świata Muay Thai WMF w Bangkoku. Cztery lata z rzędu byłem w finale i tylko raz „oddałem’ pas

Najlepszy boks z dotychczasowych rywali prezentował…

Murat Tuysuz z Niemiec . Walczyłem z nim na gali DSF Kickboxing Challenge w Warszawie. Mocna presja i konsekwencja w planie taktycznym, która doprowadziła do mojego liczenia w 3 rundzie. Dzięki temu liczeniu Niemiec zapewnił sobie wygraną u sędziów. Przez 2,5 rundy polował na czyste trafienie. Szacun dla niego.

Najlepiej z moich dotychczasowych rywali kopał…

Maithai FONJGCHONBURI z Tajlandii, z którym walczyłem w 2009 roku na gali we Francji. Kopał jak koń, chociaż był o pól głowy niższy ode mnie. Po pierwszym jego low kicku sprawdzałem czy mam jeszcze nogę. Przegrałem te walkę przez TKO po niskich kopnięciach.

Najlepszą pracą nóg z moich dotychczasowych rywali odznaczał się…

Itay Gershon izraelski zawodnik z którym walczyłem na Tatneft Cup w Kazaniu. Dynamiczny i szybki dzięki czemu był trudny do trafienia.

Moim ulubionym zawodnikiem sportów walki jest/był…

Giorgio Petrosyan, Yodsanklai, Saenchai . Wszyscy leworęczni ale każdy z nich prezentuje odmienny styl walki. Giorgio posiada fenomenalną precyzję ciosów. Yod charakteryzuje się siłą i konsekwencją. Natomiast Saenchai to finezja i niesamowity timing.

Najbardziej chciałbym zawalczyć w…

ONE Championship. Według mnie to aktualnie największa federacja sportów walki na świecie. Na swych galach z powodzeniem łączą frormułę MMA z walkami Muay Thai i K-1. Ich dywizja lekka w Muay Thai jest obecnie najmocniejsza na świecie. Ponadto promują przymioty, które od zawsze cechowały zawodników sportów walki takie jak: INTEGRALNOŚĆ, POKORA, HONOR, SZACUNEK, ODWAGA, DYSCYPLINA, WSPÓŁCZUCIE. W innych federacjach owe wartości zostały wyparte przez wszechobecny lans i pogoń za likami w mediach społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here