8-osobowy turniej i hitowe walki na Gali A1 6 w maju w Pleszewie

0
2651

Promotor Arkadiusz Wełna już nas przyzwyczaił do mocnej obsady swoich gal. Tym razem wielkopolski organizator postanowił zorganizować 8-osobowy turniej w boksie birmańskim, okraszając go superfightami z udziałem najlepszych polskich zawodników. Gala jest zaplanowana na 8 maja w Pleszewie.

Turniej będzie się odbywał na zasadach lethwei, a na razie wiadomo o udziale w nim dwóch zawodników. Pierwszym jest wieloletni reprezentant Polski Muay Thai IFMA, Cezary Zugaj jr. Do białostockiego wojownika dołączy weteran polskich i europejskich gal, doświadczony Filip Rządek. Kolejne nazwiska mają być sukcesywnie ogłaszane przez organizatora.

Równie ciekawie zapowiadają się superfighty. W jednym z nich trenujący w Wielkiej Brytanii, a pochodzący z Pleszewa, Mateusz Duczmal spotka się ze słowackim weteranem, Ivanem Bartkiem. Tego pierwszego polscy fani mogą kojarzyć z gal DSF Kickboxing Challenge, chociaż większą karierę zrobił walcząc na zagranicznych eventach. Walczył chociażby na Muay Thai Grand Prix, Akhmat Fight Show, FEA Moldova czy na stadionie w tajskiej Pattayi. Ma na swoim koncie również walkę w FEN, którą przegrał z Arturem Bizewskim. Ivan Bartek także walczył we wrocławskiej organizacji. Na jednej z gal przegrał na punkty z Tomaszem Sararą, dając jednemu z najlepszych polskich kickboxerów bez podziału na kategorie wagowe twardy pojedynek. Bartek rywalizował również na galach Superkombat oraz Kunlun Fight. W tym roku doszedł do finału turnieju Oktagon Underground.

Kolejnym ogłoszonym zawodnikiem jest Bartosz Botwina. Pochodzący z Podlasia zawodnik przez wiele lat był czołową postacią polskiego Muay Thai. Później wyjechał do USA, gdzie udało mu się stoczyć min. walkę w organizacji Glory na karcie przedwstępnej. Teraz wróciwszy postanowił nie odpuszczać startów i zobaczymy go w jednym z superfightów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here