Al Kadhi nowym mistrzem na gali KoK 102 w Nikozji (WYNIKI)

0
2777

Organizacja King of Kings po trzech latach wróciła na Cypr. Na gali KoK 102 w Nikozji 2 lipca odbyło się 11 walk. Ukoronowaniem wieczoru w amfiteatrze w dzielnicy Aglantzia był pojedynek w zupełnie nowej kategorii o tymczasowy pas do 57 kg. W main evencie Ismael Al-Kadhi pokonał greckiego weterana Manolisa Kallistisa.

Al-Kadhi był dużo aktywniejszym, bardziej agresywnym zawodnikiem przez dwie rundy, co zresztą jest charakterystyczną cechą podopiecznego Aalexisa Alepidisa. W trzeciej rundzie jednak Kallistis, który w przeszłości mierzył się z Tenshinem Nasukawą, doszedł do głosu, wygrywając trzecią odsłonę. To było jednak za mało na młodszego przeciwnika i tytuł mistrzowski trafił do stolicy Cypru.

Niespodziankę sprawił Christos Margaronis. Reprezentant Grecji na zawodach WAKO zasłużenie pokonał jednogłośnie Delila Timurtourkana z All Powers Gym Manchester. Grek wykorzystał swoją szybkość i zwrotność, imponując szybkim doskokiem i bardzo mocnym lowkickiem. Po gali Cypryjczyk miał problemy z chodzeniem, więc niskie kopnięcia odniosły skutek.

W świetnej walce z Dimitrisem Tzeiranidisem, Kyriakos Alepidis wrócił po pięciu latach do walk. Tzeiranidis od początku pierwszej rundy był skuteczniejszym zawodnikiem, ale po obrotówce został skontrowany ciosem sierpowym i padł na deski. Po liczeniu pojedynek zrobił się dużo bardziej wyrównany, a podczas dwóch kolejnych odsłon fajterzy dali z siebie sto procent, tocząc zaciętą walkę. Ostatecznie Alepidis zwyciężył decyzją.

Nie obyło się też bez efektownych zakończeń. Weteran KOK Andreas Mavropoulos znokautował kopnięciem na wątrobę początkującego Dimitrisa Apostolidisa, mający za sobą już występy w main eventach KOK Levan Revazishvili skończył przed czasem Marisa Didzusa, członek kadry narodowej Cypru w MT Christos Evgeniou wygrał przed czasem z Davidem Kapanadze, a zawodnik King of The Streets Andreas Adamidis skończył Constantinosa Georgiou.

Wyniki gali KoK 102 in Nicosia (2 lipca 2022, Skali Amphitheatre Aglantzia, Nikozja):
57 kg: Ismael Al-Kadhi pok. Manolis Kallistis przez jednogłośną decyzję – o pas tymczasowy
63,5 kg: Christos Margaronis pok. Delil Timurtourkan przez jednogłośną decyzję
61 kg: Kyriakos Alepidis pok. Dimitris Tzeiranidis przez przez jednogłośną decyzję
75 kg: Andreas Mavropoulos pok. Dimitris Apostolidis przez KO 1R (middlekick)
71 kg: Panagiotis Eleftheriou pok. Stefanos Argyrou przez niejednogłośną decyzję
65 kg: Levan Revazishvili pok. Maris Didzus przez KO 1R (ciosy)
61 kg: Musa Ibn Ali pok. Stefanos Psaras przez niejednogłośną decyzję
71 kg: Alan Dupond pok. Stefanos Stamatiou przez jednogłośną decyzję
75 kg: Chris Elia pok. Simon Karslidis przez niejednogłośną decyzję – MT
67 kg: Christos Evgeniou pok. David Kapanadze przez TKO 1R (rozcięcie) – MT
57 kg: Andreas Adamidis pok. Constantinos Georgiou przez TKO 2R – ciosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here