Alex Pereira, który jako jedyny znokautował Israela Adesanye, zadebiutuje w UFC? [mmaRocks]

0
1259

Alex Pereira który na gali kickboxingu w 2017 roku znokautował obecnego mistrza wagi średniej Israela Adesanye wkrótce zadebiutuje w organizacji UFC.

Alex Pereira (Kickboxing 40-6) jest jedynym zawodnikiem w historii sportów walki któremu udała się ta sztuka. Brazylijczyk znokautował obecnego mistrza UFC, Israela Adesanye na gali Glory of Heroes 7 w marcu 2017 roku. Sytuacja ta została niedawno wykorzystana przez Jona Jonesa w Twitterowym konflikcie z Adesanyą.

Brazylijczyk ma na swoim koncie mistrzostwo prestiżowej organizacji GLORY w wadze średniej oraz tymczasowe mistrzostwo w wadze do 95 kg. Ma za sobą również trzy walki w MMA z rekordem 2-1, ale nie walczył w tej formule od 2016 roku.

O planach walki Pereiry w oktagonie UFC poinformował klubowy kolega Laureano Staropoli, zawodnik wagi półśredniej najlepszej organizacji MMA na świecie. Staropoli zamieścił wideo ze wspólnego treningu i zasugerował, że Pereira może wkrótce zadebiutować w UFC w celu odebrania mistrzowskiego pasa wagi średniej:

„Tata Adesanyi jest gotowy na swój debiut w UFC. Za chwilę zobaczymy go w największym ringu świata jak bije swojego syna i zabiera mu mistrzowski pas.”

Pereira ostatni raz walczył w kickboxingu w grudniu ubiegłego roku i ma na swoim koncie 8 wygranych walk z rzędu w tym 6 przed czasem. Poniżej kilka efektownych nokautów jego autorstwa:

https://www.instagram.com/p/B-iAojIg1l7/?utm_source=ig_embed

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here