Alex Pereira za dwa tygodnie wraca do MMA!

0
2204

Mistrz Glory w dwóch kategoriach wagowych, Alex ‘Poatan’ Pereira wraca do rywalizacji w MMA. Brazylijczyk podpisał kontrakt z kuźnią talentów dla UFC, LFA. Właśnie dowiedzieliśmy, że Pereira zadebiutuje w nowej organizacji już 20 listopada na LFA 95.

Rywalem mistrza Glory będzie Amerykanin, Thomas Powell. Przeciwnik ‘Potana’ ma na koncie osiem walk w zawodowym MMA. Na ten moment jego bilans wynosi cztery zwycięstwa i cztery porażki. Rywalizował do tej pory w ramach organizacji King of the Cage oraz Ring of Combat. Powell ostatnią walkę stoczył 23 listopada zeszłego roku. Pokonał wtedy Chase’a Gamble przez decyzję sędziów.

Brazylijczyk wraca do zawodowego MMA po ponad czterech latach przerwy. W swojej ostatniej walce rozprawił się ze specjalistą od kudo, Marcusem Viniciusem na gali Jungle Fight 87. Pereira zaliczył falstart jako zawodowiec. Przegrał pierwszy pojedynek z Quemuelem Ottonim na Jungle Fight 82. Potem Brazylijczyk poświęcił się kickboxingowi, gdzie już większość z was zna jego historię. Ze względu na obecne problemy organizacji Glory reprezentant kraju kawy postanowił odkurzyć swoje umiejętności walki w małych rękawicach i spróbować szczęścia w mieszanych sztukach walki. Obecnie legitymuje się rekordem dwóch zwycięstw i jednej porażki w MMA.

Organizacja LFA jest kuźnią talentów dla UFC. Powstała na skutek połączenia się dwóch innych organizacji: RFA i LFC. Obecnie jej eventy są transmitowane na pltaformie UFC Fight Pass, a wielu jej weteranów zasiliło szeregi światowego giganta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here