Amadeusz Mućka zawalczy o pas mistrza świata

0
1486

Promotorska grupa Evolution wraca na dobre do kickboxingu. Prowadzona przez Dariusza Wiśniewskiego grupa ma już zaplanowane kolejne walki zagranicą. W jednej z głównych walk sobotniej gali La Nuit Des Combattants 11 zobaczymy Amadeusza Mućkę. Polak na podparyskiej gali stanie przed szansą zdobycia pasa mistrza świata ISKA na zasadach K-1. Jego rywalem będzie reprezentant gospodarzy, Fabrice Gnedre.

Mućka w ostatniej walce zmierzył się z Łukaszem Radoszem podczas Thai Battle Championship 2. Pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem mistrza świata Muay Thai. Teraz Mućka postanowił zawalczyć w wadze do 100 kg i od razu jest to walka z grubej rury. W stawce znajdzie się pas mistrza świata ISKA na zasadach orientalnych. Oznacza to tyle, że pojedynek będzie rozgrywany na zasadach K-1. Takie bowiem nazewnictwo obowiązuje w federacji ISKA. W przeszłości Mućka walczył również na galach MMA. Ma na swoim koncie porażkę z Robertem Jesiołowskim na Contender Fight Night 3 w Karpaczu i w ten sam sposób zakończył się jego pojedynek z Wiktorem Szadkowskim na Madness Cage Fighting 6. Obie walki odbywały się w klatce na zasadach kickboxerskich.

Przeciwnikiem kutnowskiego wojownika będzie Fabrice Gnedre. Francuz to zawodnik klubu Multiboxing Persan. Za francuskim wojownikiem będzie przemawiać więc atut własnej publiczności, bowiem walczy w swoim mieście. Francuz ma na swoim koncie kilka ciekawych walk. W 2018 roku został mistrzem Francji w Muay Thai. Rok później pokonał w hiszpańskiej Majorce Christiana Brorhilkera w pojedynku zawodowym. Ponadto walczył ze znanym z występu w DSF Kickboxing Challenge Abderahmanem Coulibalym. Jest to lubiący wywierać presję mańkut, który przede wszystkim kopie z nogi zakrocznej i używa wielu kolan. Można powiedzieć, że jest to typowy zawodnik boksu tajskiego.

Gala będzie transmitowana przez Canal Atlas Plus. Nie wiadomo, czy transmisja będzie darmowa, czy nie. Udało nam się tylko ustalić, że Canal Atlas Plus ma swoją aplikację oraz kanał na Youtube, na którym pojawiają się walki. Możecie sprawdzić go tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here