Antonio Faria obronił tytuł na WLC 14: Lethwei Showcase (WYNIKI)

0
925

25 września w piątkowe popołudnie czasu polskiego w Tajlandii odbyła się gala World Lethwei Championship oznaczona numerem 14, wcześniej firmowana jako 13. Na Lethwei Showcase w pojedynku głównym zobaczyliśmy jak Antonio Faria obronił swój pas w limicie do 63,5 kg z Francisco Jose Vinuelasem.

Zawodnik z Portugalii pokonał rywala przez TKO po tym, jak Hiszpan nie został dopuszczony do dalszej rywalizacji w wyniku odniesionych obrażeń. Co ciekawe, Vinuelas pod koniec pierwszej rundy posłał urzędującego mistrza na deski po dwóch szerokich sierpach. Faria jednak wstał i przetrwał do końca rundy. Od drugiej odsłony mający większe doświadczenie w boksie birmańskim Portugalczyk osiągnął jednak przewagę dzięki rewelacyjnej postawie w klinczu. Jego hiszpański przeciwnik przyjął mnóstwo kolan na głowę i korpus w trakcie drugiej i trzeciej rundy. Nie został wyliczony ani razu, lecz do czwartego starcia już nie przystąpił i tytuł WLC został w rękach Farii.

W co-main evencie mistrz IFMA Nicolas Mendes zdeklasował Saensueka. Hiszpan miał wyraźną przewagę fizyczną, co wykorzystał, zamykając Taja przy linach. Potem Mendes zrobił robotę łokciami i kolanami, kończąc sprawę już w pierwszej odsłonie. W ciekawie zapowiadającej się konfrontacji stylów Leehaney Henrique wygrał decyzją z Wladimirem Szuljakiem, a debiutujący w WLC Yoel Paique znokautował Saw Hla Mina. Argentyńczyk ciągłą presją zepchnął przeciwnika do głębokiej defensywy pod koniec pierwszego starcia doprowadzając do liczenia. W drugiej dobił go niskimi kopnięciami. Min już nie był w stanie wstać, prawdopodobnie uszkadzając w walce kolano.

Impreza została zorganizowana bez udziału publiczności a dokładna lokalizacja została utrzymana w tajemnicy. Wiadomo tyle, że event miał miejsce w Tajlandii. Poza tym gala była wcześniej opatrzona numerem 13, ale numer uległ zmianie na 14 ponieważ… 13 jest pechową liczbą. Szanujemy.

Wyniki gali WLC 14: Lethwei Showcase (25 września 2020, Tajlandia):

63,5 kg: Antonio Faria pok. Jose Francisco Vinuelas przez TKO 3R (niedopuszczenie do kolejnej rundy) – o pas
75 kg: Nicolas Mendes pok. Saensuek przez KO 1R (łokcie i kolana)
71 kg: Leehaney Henrique pok. Wladimir Szuljak przez decyzję
63,5 kg: Yoel Paique pok. Saw Hla Min przez KO 2R (lowkick)
54 kg: Pha Kyaw Hae zremisował z Bandasak S.Trakulphet
54 kg: Miriam Sabot pok. Petchnaree przez TKO 2R (niedopuszczenie do kolejnej rundy)
54 kg: Elamghari Ayoub pok. Jay Chay przez decyzję (niejednogłośnie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here