Arkadiusz Krupa vs Stepan Guba w marcu w Ołomuńcu

0
1090

Do niezwykle ciekawej konfrontacji dojdzie 25 marca w czeskim Ołomuńcu na gali MTO Fight Night. W jednej z głównych gal eventu reprezentant Thai Gym Tarnów, Arkadiusz Krupa spotka się ze znanym z MAX Muay Thai, Stepanem Gubą reprezentującym Muay Thai Olomouc.

Arkadiusz Krupa ten rok może zaliczyć do udanych. Podopieczny Rafała Króla, który jednocześnie prowadzi filię Thai Gymu w Dębicy, w czerwcu został wicemistrzem Polski amatorskiego K-1, ulegając na gali finałowej niejednogłośną decyzją sędziów Damianowi Piskorzowi z Hunter Gym. W grudniu pojechał na mistrzostwa świata Muaythai IFMA, na których wywalczył brązowy medal w wadze do 75 kg, przegrywając pojedynek o finał z reprezentantem Tajlandii. W sporcie zawodowym szło mu nawet lepiej. W maju pokonał Ladę Kristufka w ćwierćfinale grand prix Muaythai organizowanego przez Federację A1. W listopadowym półfinale udanie zrewanżował się mistrzowi litewskiej King of Kings, Mindaugasowi Narauskasowi za porażkę z jednego z amatorskich turniejów Muaythai.

Stepan Guba brał udział w tym samym grand prix co Krupa, ale po przeciwnej stronie drabinki. W ćwierćfinale podopieczny Tomasa Musila walczył ze złamaną ręką, ale to nie przeszkodziło mu odnieść wiktorii nad Francuzem, Joao Mabelem. W półfinałowej walce lepszy od Czecha okazał się zawodnik Hanuman Thaiboxing Edynburg, Daniel Jędrzejewski. Było to drugie zawodowe starcie Guby z Polakiem. We wrześniu 2020 roku na gali MTO Fight Night spotkał się z Mateuszem Janikiem, którego pokonał decyzją sędziów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here