Arkadiusz Krupa z nowym rywalem w walce wieczoru MTO: Fight Night

0
1612

Reprezentujący Thai Gym Tarnów, Arkadiusz Krupa wystąpi w walce wieczoru gali MTO: Fight Night w Ołomuńcu, zaplanowanej na piątek 25 marca. Pierwotnie anonsowano jego walkę ze Stepanem Gubą, ale ostatecznie kontuzja kolana uniemożliwia występ reprezentantowi gospodarzy. Rywalem podopiecznego Rafała Króla będzie Lada Kristufek, z którym Arek walczył w ćwierćfinale Grand Prix Federacji A1.

Panowie spotkali się w ćwierćfinale Grand Prix Muaythai Federacji A1. W maju 2021 roku sędziowie po trzech rundach orzekli remis, ale po podliczeniu małych punktów wyłoniono zwycięzcę. Został nim założyciel i trener dębickiej filii Thai Gym. W półfinale popularny 'Dreamsmaker’ pokonał na punkty Mindaugasa Narauskasa z Litwy. Obecny mistrz KOK parę lat wcześniej pokonał Krupę na zawodach amatorskich w Muay Thai, a na wrześniowej gali w Jarocinie Krupa wziął rewanż na czempionie najstarszej organizacji zawodowego kickboxingu w Europie. Wspomniane wiktorie dały mu szóste miejsce w podsumowaniu dokonań zawodników w zawodowym kickboxingu i Muaythai w roku 2021.

Kristufek to prawdziwy weteran zarówno ringów zawodowych jak i amatorskich. Czech jest byłym pretendentem do pasa mistrza Europy WMC. Zawodnik praskiego Lanna Gym ma też na koncie występ w Tatneft Cup, oraz dwa pojedynki w Oktagon Underground. W 2020 znalazł się w obsadzie turnieju do 70 kg, a w ćwierćfinale czeskiej części znokautował Lukasa Chotenovsky’ego. Nie mógł dalej uczestniczyć w drabince ze względu na kontuzję. Powrócił w pojedynku rezerwowym jednodniowego turnieju muay thai Undergroundu w 2021 roku, gdzie wygrał ze Stefanem Meszarosem.

Transmisję z gali prawdpodobnie przeprowadzi czeska telewizja O2 TV Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here