Armen Petrosyan powalczy o tytuł… w MMA

0
1369

Armen Petrosyan karierę kickbokserską kontynuował ostatnio głównie w ONE Championship, lecz od niedawna zaczął skupiać się na walkach w MMA. Brat Giorgio ma na koncie dwa zwycięstwa i już niedługo stanie do walki o pas jednej z ważniejszych rosyjskich organizacji, czyli Fight Nights Global.

Petrosyan, który w kickboxingu i MT stoczył ponad 90 walk zawodowych zazwyczaj rywalizował w okolicach limit do 70 kg. Ostatni raz na listopadowej gali ONE w Chinach przegrał z Enriko Kehlem. Z kolei w mieszanych sztukach walki pojawiał się na eventach WCSA (World Combat Self Defence Association). Po dwóch wygranych dostał ofertę walki o tytuł w FNG. Targana w ostatnich latach problemami finansowymi organizacja założona przez Kamila Gadzhiyeva nadal jednak nie składa broni. Na najbliższej gali, która będzie miała miejsce w 17 kwietnia w Magnitogorsku Ormianin zmierzy się z Arturem Aliskerovem (MMA 8-0).

Teraz najciekawsza rzecz. Stawką pojedynku będzie pas wagi… półciężkiej, a więc 93 kg! Już we dwóch wcześniejszych występach Petrosyan bił się w kategorii średniej, czyli 84 kg. Na potrzeby debiutu w FNG Petrosyan będzie jeszcze większy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here