Artem Lobov powraca do gołych pięści. Walka z niepokonanym rywalem

0
968

Znany z występów w boksie na gołe pięści, Arem Lobov powróci do sportu, który dał mu największą popularność. Podczas gali Mahatch spotka się z niepokonanym w zawodowym boksie, srebrnym medalistą olimpijskim, Denisem Berinchykiem. Gala odbędzie się w ojczyźnie zawodowego pięściarza 24 lipca.

Artem Lobov zasłynął występami w amerykańskiej organizacji BKFC. W walce, która stała się viralem, pokonał po krwawej batalii Jasona Knighta. Następnie spotkał się z byłym mistrzem świata w zawodowym boksie, Paulem Malinaggim. Rosjanin wypunktował będącego wówczas na pięściarskiej emeryturze rywala w konfrontacji pięściarstwa i MMA. W trzeciej walce dla organizacji Davida Feldmana ponownie pojedynkował się z Knightem. W drugiej walce lepszy okazał się Amerykanin stopując przybysza ze wschodu. Przed rozpoczęciem kariery w boksie na gołe pięści Lobov walczył w MMA. Udało mu się dostać do UFC, gdy trenował z Conorem McGregorem w SBG Irland. Wielu ludzi uważa jednak, że gdyby nie przyjaźń z byłym mistrzem dwóch kategorii wagowych UFC, to Rosjanin nie dostałby nigdy kontraktu. Przed walkami dla amerykańskiego giganta stoczył również walkę w Polsce na jednej z gal Fighters Arena. W zeszłym roku planował debiut w Muay Thai, o którym pisaliśmy tutaj, ale COVID-19 pokrzyżował jego plany.

Denis Berinchyk to niepokonany w 15-stu walkach pięściarz zawodowy, który ma w swoim dorobku bogate resume w boksie olimpijskim. Podczas igrzysk w Londynie wywalczył srebrny medal w wadze lekkopółśredniej, ulegając w finale na punkty reprezentantowi Brazylii, Evertonowi Lopesowi. Wcześniej zwyciężył 5 walk na olimpijskim ringu, w pierwszej z nich odprawiając rozstawionego z jedynką, broniącego olimpijskiego tytułu, Kubańczyka Roniela Solotongo. Berinchyk ma również w dorobku srebrny medal mistrzostw świata i złoto na uniwersjadzie. Ukrainiec w najbliższą sobotę zadebiutuje w walkach na gołe pięści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here