Artem Lobov zadebiutuje w Muay Thai! Rywal z najwyższej półki!

0
1266

Były zawodnik UFC, który jest bardziej znany z przyjaźni z Conorem McGregorem, Artem Lobov postanowił po raz kolejny spróbować czegoś nowego. Mieszkający w Irlandii Rosjanin po walkach w boksie na gołe pięści uznał, że poradzi sobie w Muay Thai. Poprzeczka od razu została podniesiona bardzo wysoko.

Przeciwnikiem mieszkającego na Wyspach Brytyjskich fightera ma być Seksan Or Kwanmuang. Taja nie trzeba przedstawiać fanom Muay Thai. W 2015 roku został uznany najlepszym zawodnikiem stadionu Rajadamnern. Trzy lata później został mistrzem tej samej areny w wadze lekkiej. W tym roku udało mu się odzyskać tytuł. Mający obecnie 31 lat zawodnik stoczył w swojej karierze 233 walki, z czego 187 wygrał. Rywalizował nie tylko w swojej ojczyźnie ale również w Chinach na galach Kunlun Fight. Jego pojedynki z mistrzem ONE Championship, Rodtangiem Jitmuangnonem to absolutne klasyki, które każdy fan Muay Thai powinien zobaczyć.

Lobov po zwolnieniu z UFC, w którym zakończył swoją przygodę z rekordem 2-4 podpisał kontrakt z BKFC, zajmującej się organizacją walk w boksie na gołe pięści. Opiewająca na trzy walki umowa zakończyła się po porażce w rewanżu z Jasonem Knightem. Trzeba jednak przyznać, że Lobov podejmuje się wielkiego wyzwania, debiutując na zasadach Muay Thai z czołowym zawodnikiem na świecie.

Pojedynek jest planowany na początek 2021 roku w Irlandii. Walka ma się odbywać na pełnych zasadach Muay Thai. Właśnie z tego powodu użytkownicy for internetowych o kickboxingu i boksie tajskim nie wróżą Lobovowi sukcesu. O samej walce poinformował Seksan mówiąc, że dojdzie do niej jak tylko zostaną zdjęte ograniczenia związane z przemieszczaniem się z powodu koronawirusa. Poniżej jeszcze HL Taja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here