Artur Kyshenko wróci do Glory na walkę z Cedricem Doumbe?

0
1957

Ukraiński zawodnik K-1, Muay Thai, a od niedawna także boksu – Artur Kyshenko – zdradził na instagramowym livechat z Gago Drago, że rozpoczął rozmowy z organizacją Glory. \

Walczący ostatnio w wagach 81-85 kg Kyshenko został zapytany o możliwość startów w -77 kg i wtedy wspomniał, że rozpoczął nawet rozmowy z Glory na temat walki z aktualnym mistrzem w tej wadze Cedricem Doumbe.

Artur Kyshenko ma na swoim koncie tylko 2 występy dla organizacji Glory. W 2013 walczył na gali w Tokio, gdzie pokonał Kenmuna, a w 2014 na gali w Zagrzebiu przegrał decyzją sędziów z Karapetem Karapetyianem. Walka z Ormianinem była jednocześnie ostatnią porażką w zawodowej karierze Kyshenki. Od gali w Chorwacji nie zaznał porażki w kolejnych 20 walkach. Walcząc na galach Kunlun Fight pokonywał między innymi Murtela Groenhearta czy Alexa Pereirę. 12 grudnia 2019 roku ukraiński zawodnik zadebiutował w zawodowym boksie pokonując Kolumbijczyka Berrocala.

Francuz Cedric Doumbe po raz pierwszy sięgnął po pas mistrzowski Glory w 2016 roku sensacyjnie pokonując Niekiego Holzkena na gali w Antwerpii. Następnie tracił pas na rzecz Murtela Groenhearta i odzyskiwał pokonując Haruta Grigoriana. W ostatniej walce Doumbe udanie obronił pas pokonując przed czasem Alima Nabieva. Francuz miał stoczyć rewanżową walkę z Groengeartem na gali Glory 76 w Antwerpii ta jednak została odwołana z powodu pandemii.

Kyshenko wspomina w wywiadzie, że jego walka z Doumbe miała by być „superfightem”, a więc jej stawką nie miałby być pas mistrzowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here