Awans Bartka, Cibinskiego i Krajcovic. Efektownie na Oktagon Underground 4 (WYNIKI)

0
1502

W kolejny sobotni wieczór, 6 czerwca w Bratysławie odbyła się kolejna impreza z cyklu Oktagon Underground. Tym razem przyszedł czas na półfinały we wszystkich słowackich turniejach. Do klatki weszli (w większości) wygrani fazy ćwierćfinałowej w wagach do 70, 80 i 90 kg. Zmagania zainaugurowały panie i fajterzy w kategorii -100 kg.

Miłą niespodziankę sprawił Ivan Bartek. Słowacki weteran, znany m.in. z wielu walk w Enfusion i W5, a także z DSF i FEN, wszedł w zastępstwie za Jakuba Bartosa. Od razu pokazał różnicę umiejętności w starciu z zawodnikiem MMA Gabrielem Torokiem i skończył robotę w pierwszej rundzie.

Mieszkający w Bratysławie Kamil Cibinski pokonał kolejnego rywala, ale tym razem o wygraną nie było łatwo. Jakub Kadas, który wszedł w zastępstwie za Juraja Tuturę, ma doświadczenie w walce w małych rękawicach, bowiem bił się w Tajlandii dla organizacji MX Muay Xtreme. Dlatego też Polak miał wysoko zawieszoną poprzeczkę, o czym świadczy fakt, że był dwukrotnie liczony. Cibinski miał jednak dość prosty plan, polegający na chwilowym związywaniu rywala walką, a potem obalaniu. Taktyka okazała się skuteczna, bowiem sędziowie docenili zapaśniczą przewagę „Inkwizytora”, aczkolwiek naprawdę niewiele brakowało, aby ta walka skończyła się zupełnie inaczej. Finałowym rywalem polsko-słowackiego zawodnika będzie Ronald Paradeiser, który pewnie wypunktował Denisa Farkasa.

Podobny charakter miało starcie zawodnika MMA Michala Zatorsky’ego i wielokrotnego mistrza Słowacji w boksie amatorskim Denisa Tripsansky’ego. Zatorsky, też dość często lądował na plecach, co zaważyło na jego porażce. Nie pomogły mu jego dynamiczne ciosy i kombinacje, a także problematyczne liczenie po lowkicku przeciwnika pod koniec trzeciej rundy.

Doczekaliśmy się pierwszych poddań. Pavol Langer złapał w gilotynę Simona Michalka. Michalek był porównywany przez komentatorów do Marka Hunta z powodu dość niskiego, jak na tą kategorię wzrostu. Dość powiedzieć, że różnica między oboma zawodnikami MMA wynosiła 17 cm! Drugą technikę kończącą (duszenie zza pleców) dopięła znana np. z Ladies FN (wygrana z Kamilą Bałandą) Lucia Szabova. Najpierw weszła z Paulą Marcisovą w tajski klincz, potem ją obróciła i weszła za plecy. Szabova ma doświadczenie w MMA (mimo zawodowego rekordu 0-0), bowiem była finalistką reality show Oktagonu „Oktagon Vyzva”, co było widoczne. Pojedynek nie trwał nawet pół minuty.

Ładną, techniczną walkę zobaczyli widzowie w konfrontacji mającego na koncie występy w MAX MT Marco Novaka i podopiecznego Vladimira Moravcika, Nikolasa Krivaka. Ostatecznie do słowackiego finału awansował Novak. Z kolei walcząca od niedawna w MMA Lucia Krajcovic skończyła przed czasem znaną ze startów np. na Slugfeście i Kunlun Fight MMA Alenę Gondasovą. Była pretendentka do tytułu Enfusion zaczęła osiągać bardzo dużą przewagę po tym, gdy zobaczyła, że Gondasova ma problemy z przyjmowaniem lowkicków. To był znak, że musi zaatakować mocniej i w efekcie Krajcovic zakończyła pojedynek w drugiej rundzie.

W co-main evencie Vlatislav Cepo świetnie poradził sobie z Erikiem Tlkancem po trzech liczeniach w 1. rundzie. Szczególnie pierwszy knockdown zasługuje na uwagę, bowiem Serb idealnie skontrował sierpem szarżującego przeciwnika. Potem praktycznie obserwowaliśmy egzekucję. Samuel Kristofic tak samo w pierwszej odsłonie uporał się z Lukasem Eliasem. „Pirat” tym razem postawił na uderzanie, a nie zapasy, jak w ćwierćfinale z Jakubem Benko. Cepo i Kristofic spotkają się w słowackim finale do 90 kg.

Kolejny event będzie Czeską gala finałową i odbędzie się 13 czerwca. Transmisja w PPV na stronie Oktagon.tv (cena 9.99 euro).

Komplet wyników gali Oktagon Underground 4 (6 czerwca, Bratysława):

półfinał 90 kg: Samuel Krištofič pok. Lukáš Eliáš przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie)
półfinał 90 kg: Vlastislav Čepo pok. Erik Tlkanec przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie)
półfinał 61 kg: Lucia Szabová pok. Paula Marčišová przez poddanie 1R (duszenie zza pleców)
półfinał 80 kg: Ronald Paradeiser pok. Denis Farkaš przez decyzję
półfinał 70 kg: Denis Tripšanský pok. Michal Zátorský prze decyzję
półfinał 61 kg: Lucia Krajčovič pok. Alena Gondášová przez TKO 2R (3 knockdowny w rundzie)
półfinał 100 kg: Pavol Langer pok. Simon Michálek przez poddanie 2R (gilotyna)
półfinał 80 kg: Kamil Cibinski pok. Jakub Kadáš przez decyzję
półfinał 70 kg: Marco Novak pok. Nikolas Krivák przez decyzję
półfinał 100 kg: Ivan Bartek pok. Gabriel Török przez KO 1R (prawy sierp)

Słowackie finały turniejów Oktagon Underground:

61 kg: Lucia Szabová vs. Lucia Krajčovič
70 kg: Denis Tripšanský vs. Marco Novak
80 kg: Ronald Paradeiser vs. Kamil Cibinski
90 kg: Samuel Krištofič vs. Vlastislav Čepo
100 kg: Pavol Langer vs. Ivan Bartek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here