Bartosz Batra przed THE MATCH 2022: „Obstawiam Tenshina!”

0
609

Weteran polskiego muay thai i kickboxingu, trener KO Gym Wrocław Bartosz Batra opowiedział nam o swoich przewidywaniach na main event niedzielnej gali THE MATCH 2022, w którym Tenshin Nasukawa zmierzy się z Takeru.

– Ta walka miała być przed pandemią. Wtedy obstawiałbym Takeru. Wtedy Tenshin był jeszcze chłopcem, nie miał atletyczności. Teraz obstawiam Tenshina, ale wszystko zależy od tego jak poradzi sobie z presją i atletycznością Takeru. Minęło jednak tyle czasu, a on jest na tyle dojrzały i wzmocnił się fizycznie na tyle, aby wykluczyć mocne strony Takeru. Walka z Floydem Mayweatherem mu też dużo dała. – powiedział nam trener KO Gym Wrocław.

Decydująca może być w tym wypadku walka z kontry i praca na nogach.

Tenshin na pewno jest szybszy i bije celniej. Takeru trzyma nisko ręce bo jest z karate, a w wymianach lubi sobie przyjąć. Moim zdaniem albo dostanie kontrę jak będzie szedł za Tenshinem, albo przegra na punkty. Tenshin będzie pracował na nogach i wygra najprawdopodobniej decyzją. Siłę i wytrzymałość poprawić najłatwiej. Trzeba też pamiętać, że Tenshin może wystrzelić nagle jakąś techniką z kosmosu. Obrotówka, stanąć na ręce, czy zrobić latające kolano. Takeru tego nie ma. To tylko presja, do przodu i aby zabić. Jest silny i wytrzymały, ale w tym wypadku obstawiałbym Tenshina.

A jaką walkę zrobaczyłby były zawodnik m.in. Kunlun Fight i DSF?

– Osobiście chętniej zobaczyłbym Takeru vs. Rodtang, bo to podobne style i to byłaby mocna walka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here