Będzie powtórka walki roku stadionu Rajadamnern – Rodtang vs Seksan III

0
1071

Mistrz ONE Championship i jedna z największych gwiazd boksu tajskiego na świecie, Rodtang Jitmuangnon (263-42-10) planuje dołożyć kolejny tytuł do swojej kolekcji. Słynny Taj stanie przed szansą wywalczenia pasa stadionu Omnoi w wadze super lekkiej. Przeciwnikiem Rodtanga będzie broniący tytułu Seksan Or Kwanmuang (188-40-6). Walkę zaplanowano na 29 sierpnia w umownym limicie wagowym 138 funtów (62,6 kg).

Rodtang jest obecnie gwiazdą ONE Championship. Reprezentant gymu Jitmuangnon stoczył osiem pojedynków dla singapurskiego giganta i wszystkie wygrał. Jest obecnie panującym mistrzem organizacji w wadze muszej. Owe trofeum już dwukrotnie obronił pokonując Brytyjczyka, Jonathana Haggertego, któremu notabene odebrał pas, oraz Petchdama PetchyindeeAcademy. W międzyczasie walczył również na stadionie Rajadamnern, uznawanego z jeden z najbardziej prestiżowych na świecie. Rodtang w swojej kolekcji ma tytuł mistrza MAX Muay Thai w wadze do 57 kg, który wywalczył w 2016 roku oraz wywalczony rok później tytuł mistrza stadionu Omnoi w wadze do 69,5 kg. W 2018 i 2019 roku jego dwie walki zostały uznane walkami roku stadionu Rajadamnern.

Saeksan w ostatnich dwóch walkach rywalizował o pasy. Najpierw o wakujący pas stadionu Rajadamnern w wadze do 61 kg, a potem o pas stadionu Omnoi w wadze do 63,5 kg. Co ciekawe Taj rywalizował w trzech ostatnich pojedynkach z tym samym rywalem, słynnym Thanonchaiem Thanakorngymem. Tymi walkami przerwał passę pięciu porażek z rzędu, z czego dwie z nich to były przegrane z Rodtangiem. Wśród jego trofeów należy wymienić pas mistrza stadionów: Channel 7, Rajadamnern i Omnoi. Ponadto posiadał pasy przechodnie takich organizacji jak: Muay Thai Warriors, IBF Muay Thai i WBC Muay Thai. Dodatkowo w 2017 roku wygrał turniej w wadze do 61,5 kg w organizacji Kunlun Fight. Jest osiem lat starszy od Rodtanga, mając obecnie 31 lat. To właśnie on z Rodtangiem dali najlepszą walkę stadionu Rajadamnern w 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here