Ben Saddik znokautował Adegbuyi, Wisse obronił tytuł (WYNIKI) (WIDEO)

0
336

20 sierpnia w Dusseldorfie miała miejsce gala Glory 81. W hali Castello zobaczyliśmy dwa eliminatory do walk o pasy, a także pojedynek o pas mistrzowski do 85 kg, w którym Donovan Wisse obronił tytuł, wygrywając z Jurim De Sousą. W walce wieczoru Jamal Ben Saddik znokautował po raz drugi Benjamina Adegbuyi.

Marokańczyk najpierw posłał na deski rywala prawym prostym, a następnie zamknął w narożniku, rozbił gardę ciosami sierpowymi i zakończył walkę jednym z kolejnych uderzeń. Podopieczny Mike’a Passeniera mierzył się z Rumunem w grudniu 2018 roku, w finale ośmioosobowego turnieju i wtedy także skończyło się na 1. rundzie. Ben Saddik dostanie w październiku szansę walki o pas tymczasowy na gali Glory Collision 4 z Antonio Plazibatem.

Pierwsza obrona pasa -85 kg przez Donovana Wisse była pojedynkiem totalnie bez historii. Nieco przypadkowy pretendent w postacji Juriego De Sousy nie był żadnym wyzwaniem dla urzędującego mistrza. Nie dało się nie odnieść wrażenia, że Wisse potraktował tę walkę jak nieco mocniejszy sparing. Wszystkie 5 rund dla Surinamczyka, a warto dodać, że mieszkającemu w Niemczech Portugalczykowi odjęto punkt przez źle wymierzone obrotowe backfisty.

Cihad Kepenek w świetnym stylu zrewanżował się Nordine’owi Mahieddine’owi za porażkę z 2019 roku, kiedy przegrał po niejednogłośnej decyzji w rundzie dodatkowej. Tym razem Turek znokautował Algierczyka w pierwszej rundzie.

Udany debiut zanotował Ahmad Chikh Mousa. Mający za sobą duże doświadczenie w Enfusion czy DSF Niemiec znokautował Rafika Habiata.

Zwycięstwem nad Guerrikiem Billetem Stojan Koprywlenski zapewnił sobie październikową walkę o pas -70 kg. Bułgar zmierzy się po raz trzeci z Tyjanim Beztatim na Glory Collision 4. Sobotnia walka z Francuzem stała na bardzo wysokim poziomie i obaj zaprezentowali szeroką gamę technik. Od drugiej odsłony Koprywlenski podkręcił tempo i zapracował na przychylną decyzję sędziów.

Mistrz Wu Lin Feng do 63 kg Dennis Wosik pokonał posiadacza pasa RISE w tej samej kategorii Naokiego Tanakę. Japończyk kompletnie nie wiedział jak poradzić sobie z presją polskiego Niemca, mającego walkę m.in. w HFO. Nawet gdy Naokiemu udawało się skontrować, następowała błyskawiczna odpowiedź Wosika. Doszło nawet do liczenia po obrotowym backfiście fajtera z Oberhausen. Ostatecznie wygrana Wosika decyzją.

Bardzo interesujące były walki otwierające. Michael Boapeah bezlitośnie obijał byłego zawodnika Grandy PRO Floriana Krogera przez 9 minut, ale Niemiec padł tylko raz w wyniku przyjętego na szczękę wysokiego kopnięcia.

Świetnie całą galę wystartowali Chris Wunn i Ilias Darrazi. Niemiec, który jest triumfatorem turnieju Enfusion z 2020 roku, wygrał decyzją, ale Marokańczyk bardzo mocno się postawił, rywalizując zaciekle o środek ringu. W rezultacie otrzymaliśmy znakomitą, bardzo intensywną walkę.

Wyniki gali Glory 81 (20 sierpnia 2022, Castello, Dusseldorf):
+95 kg: Jamal Ben Saddik pok. Benjamin Adegbuyi przez KO 1R (ciosy) – eliminator do walki o pas tymczasowy
85 kg: Donovan Wisse pok. Juri De Sousa przez jednogłośną decyzję – o pas
+95 kg: Cihad Kepenek pok. Nordine Mahieddine przez KO 1R (lewy sierp)
70 kg: Ahmad Chikh Mousa pok. Rafik Habiat przez KO 1R (prawy prosty)
70 kg: Stoyan Koprivlenski pok. Guerric Billet przez jednogłośną decyzję – eliminator do walki o pas
65 kg: Dennis Wosik pok. Naoki Tanaka przez jednogłośną decyzję
85 kg: Michael Boapeah pok. Florian Kroger przez jednogłośną decyzję
70 kg: Chris Wunn pok. Ilias Darrazi przez jednogłośną decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here