BKB 21: prospekt Darren Hendry sprawdzi Darrena Godfrey’a

0
1989

Boks na gołe pięści ma coraz więcej zwolenników na całym świecie. Komisje i związki sportowe coraz przychylniej zerkają na imprezy, które nawiązują do początków pięściarstwa, a wzorem do naśladowania są Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Kolejna gala BKB będzie miała miejsce 4 kwietnia w Londynie, a wśród walk zobaczymy oczekiwane na wyspach starcie Darrena Hendry’ego i Darrena Godfreya.

Według wielu obserwatorów Hendry ma potencjał na zostanie jedną z największych gwiazd boksu na gołe pięści. Fani rozpływają się w zachwycie nad jego umiejętnościami technicznymi i siłą pojedynczego ciosu. Szczególnie dobrze jest odbierana jego praca nóg, którą prezentuje na brytyjskim ringu. Sam zawodnik mimo wielu zachwytów nad nim twardo stąpa po ziemi. Wie, nad czym musi pracować, jakie są jego sportowe braki i że zanim rzuci się do walki o prymat mistrza świata, chce rywalizować o brytyjski czempionat.

Hendry zadebiutował w boksie na gołe pięści podczas BKB 19 w Londynie. Podczas gali w stolicy Wielkiej Brytanii spotkał się z Ashleyem Gibsonem. Pojedynek przebiegał pod dyktando mającego lepsze warunki fizyczne Hendry’ego, który kilkukrotnie rzucił przeciwnika na deski, co w konsekwencji zmusiło sędziego do przerwania walki. Jego przygoda ze sportami walki zaczęła się od treningów MMA. Szybko jednak zdał sobie sprawę, że chce uderzać i przeniósł się do sekcji kickboxingu, a z niej do sekcji pięściarskiej.

Darren Godfrey zadebiutował w boksie na gołe pięści podczas gali BFBA 8, na której spotkał się z Johnem Baldwinem. Po początkowych problemach udało mu się w końcu przełamać rywala. Co ciekawe tamten pojedynek nie był walką stricte na gołe pięści, a jedynie pojedynkiem bez rękawic. Obydwaj fighterzy nosili w tej walce taśmy na dłoniach, jednym słowem byli w pełni zaklejeni do walki pięściarskiej. Ponadto ma na koncie walkę na gali Spartan Wars, gdzie rywalizował już na gołe pięści. Jakość nagrania z owego pojedynku pozostawia wiele do życzenia ale jest dostępna na Youtube i bez problemów możecie ją znaleźć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here