BKK wchodzi do gry! Valent vs Lidon w hitowej walce wieczoru na gołe pięści!

0
4554

Ciekawie zapowiada się gala Muay Thai na gołe pięści, która jest zaplanowana na 8 sierpnia w Dubaju. Podczas Bare Knuckle Kombat zobaczymy gwiazdę światowego Muay Thai, Dmitrija Valenta, który spotka się z Francuzem, Yohanem Lidonem. Ponadto zobaczymy weterana Glory, Richarda Abrahama i kilka innych ciekawych nazwisk.

W walce wieczoru Białorusin spotka się z Francuzem. Dla Valenta będzie to powrót do rywalizacji po zeszłorocznej porażce z Szerem Mamazułunowem na gali Fair Fight 13 w Jekaterinburgu. Pojedynek zakończył się porażką Białorusina po rundzie dodatkowej. Był to jednocześnie powrót po blisko dwuletniej przerwie Valenta od sportu. W 2018 roku ‘Czary Walet’ stoczył dwie walki. Najpierw przegrał z Jurijem Zubczukiem na DSF Kickboxing Challenge 14, a potem pokonał Serhieja Snyciuka na Akhmat Fight Show. W przeszłości był gwiazdą Kunlun Fight i mistrzem świata Muay Thai WMF i IFMA. Co ciekawe już raz spotkał się z Lidonem w ringu. Było to w 2010 roku na gali w Dijon, na której pokonał Francuza przez decyzję zdobywając tytuł zawodowego mistrza świata WKN. W jego rekordzie są też takie nazwiska jak: Shane Campbell, Karim Ghajji, Simon Marcus, Artem Levin i Artur Kyshenko. W jego rekordzie znajdziemy też polskie nazwiska. Podczas gali Russia Open Grand Prix pokonał jednego wieczora znanych z FEN, Wojciecha Wierzbickiego i Pawła Biszczaka.

Reprezentujący Team Nasser Kcem Francuz z Lyonu ostatni raz pojawił się w ringu w lutym tego rok. Na K1 Event 13 pokonał przez TKO Federico Spano. Wcześniej walczył na La Nuit Des Challenges i Arena Fight. Na owych galach walczył kolejno z: Giorgim Kankavą oraz Arturem Kyszenką. Pojedynek z tym drugim został uznany jako zwycięstwo reprezentanta Lyonu, bowiem stwierdzono, że Ukrainiec mieszkający w Barcelonie był na dopingu. Tym samym odebrano mu pas mistrzowski Areny, który pierwotnie wywalczył pokonując Lidona na pełnym dystansie. W rekordzie Francuza znajdziemy jeszcze takie nazwiska jak: Yoann Kongolo, Vladimir Moravcik, Sergiej Braun, Cedric Doumbe, Diogo Calado czy John Wayne Parr. Nie zabrakło również polskich akcentów. Na dwóch galach DSF Kickboxing Challenge na punkty pokonywali go: Kamil Ruta oraz Kamil Jenel.

Podczas gali zobaczymy jeszcze kilka ciekawych nazwisk. Weteran Glory, były rywal Pawła Jędrzejczyka, Richard Abraham zawalczy z przeciwnikiem z Hiszpanii. W walce w rękawicach pojawi się doskonały Jimmy Vienot z Francji, a także były mistrz Enfusion w dwóch kategoriach wagowych, Diogo Calado. Będziemy wam sukcesywnie serwować artykuły o niezwykle ciekawie się zapowiadającej gali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here