Bój na szczycie! Wachitow vs. Pereira na Glory 77

0
2031

30 stycznia Glory zapowiadało swoją galę numer 77, którą reklamowano walką o pas wagi ciężkiej między Rico Verhoevenem a Jamalem Ben Saddikiem. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem organizatorzy postanowili dołożyć pojedynek unifikacyjny do 95 kg z udziałem mistrza Artioma Wachitowa i posiadacza pasa tymczasowego Aleksa Pereiry!

Informację tę podał Ariel Helwani, przy okazji przypominając co Brazylijczyk zrobił w swojej walce MMA podczas eventu LFA.

Pereira od 2017 jest mistrzem Glory w wadze do 85 kg. Tego tytułu bronił pięciokrotnie. We wrześniu 2019 Brazylijczyk zgarnął także pas tymczasowy w wyższej wadze, nokautując Donegiego Abenę.

Podobnym dominatorem w limicie -95 kg jest Rosjanin. Wachitow to wielokrotny amatorski mistrz świata MT IFMA. Posiadaczem tytułu Glory jest od 2016, broniąc mistrzostwo pięć razy, w tym ostatni raz w czerwcu 2019 ze wspomnianym Abeną.

Dodatkowa informacja: sobotnia gala Glory 76 odbędzie się planowo, bez względu na twardy lockdown, jaki wprowadzany jest w Holandii. W turnieju wagi ciężkiej Massinissę Hamailego zastąpił Marciano Bhagwandass. Surinamczyk w półfinale stawi czoła byłemu mistrzowi Enfusion Leviemu Rigtersowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here