Boks syjamski, walki w budce. Pełna rozpiska Fight Circus vol. III

0
1093

Full Metal Dojo ogłosiło pełną kartę walk gali Fight Circus vol. III: Fisting for Dollars, która odbędzie się 10 kwietnia w Karon na wyspie Phuket. W hotelu Sea Galleri zobaczymy (teoretycznie) 10 pojedynków w bardzo różnych formułach.

Transmisja z gali w nocy z piątku na sobotę o godzinie 3:30 na stronie Camsoda.com.

Informacje o gali i rozpiska

Główną atrakcją będzie walka MMA 2 na 1 („MMAsymetrical”), w której dobrze znani Bank & No Money tym razem podejmą Willa Chope’a. „The Kill” to były zawodnik UFC (jedyna walka z Maksem Hollowayem), Pancrase, mający również na koncie walki w Lethwei in Japan, czy BKFC. Z UFC wyleciał po tym, jak odkryto jego akta dotyczące przemocy domowej za czasów, gdy służył w wojsku.

W co-main mamy… full metal MT, czyli walkę na zasadach boksu tajskiego. Po jednej stronie stanie Nong Rose, czyli… transpłciowy zawodnik ze 150 zwycięstwami w MT, który walczył na Rajadamnern, a także rywalizował z mistrzem Omnoi. Po drugiej stronie francuski obieżyświat Renaud Gurgui, który bije się zarówno w MMA jak i MT. To amatorski wicemistrz Francji w MT z 2017 roku, który walczył też w MTGP i FMD.

W dobrze znanej i lubianej formule „human cockfighting”, pod którą kryje się pojedynek na same kopnięcia, zobaczymy mistrza w tej specjalności Teetee Denmana. Tajski karateka pokonał wcześniej przedstawicieli muay thai i kung fu. W ostatnim pojedynku na Bare Knuckle Kingdom 1 znokautował w pierwszej rundzie Omara Semeta. Tym razem przyjdzie mu zmierzyć się z drugim z braci Gurgui, reprezentującym taekwondo Williamem. Francuz rywalizował również w Muay Hardcore, oraz kilku mniejszych azjatyckich galach MMA.

Na tym samym wydarzeniu zobaczymy pojedynki w indyjskich zapasach nożnych. Najpierw zawodniczka MT Sofia Sigariewa spotka się z instagramową modelką Venus Vesper, a wygrana zmierzy się podczas tego samego eventu z mistrzynią Tracy Eden Larby.

Wraca również „trinity rules”, a więc po jednej rundzie w boksie, muay thai i MMA. Tym razem jednak w roli głównej wystąpią panie. Akkaranee Kadsin skrzyżuje rękawice z mistrzynią World Lethwei Championship Souris Manfredi.

W wielkim rewanżu za co-main event marcowego Bare Knuckle Kingdom 1 w boksie bez rękawic zmierzą się TJ Chang i Fabiano Hawthorne. Brytyjczyk prowadził wyraźnie pojedynek, ale musiał się wycofać w czwartej odsłonie w skutku interwencji lekarskiej. Tym razem nie będzie dystansu 5×2 min, a 1×10 min!

Jedną z nowości w trzeciej edycji Fight Circus będzie walka… w budce telefonicznej na zasadach boksu tajskiego, w której swoje umiejętności walki w bliskim dystansie sprawdzą Nai Densarakam i Jacky.

Jeszcze jedna nowość – boks syjamski, a więc konfrontacja przywiązanych do siebie dwójek. Hulices Davalos i Nauris Bartiska zmierzą się z mającymi ponad 300 zawodowych walk w MT Petsillą i Daysekdą.

Już wcześniej ogłoszone zostało zestawienie w lethwei, w którym zmierzą się zawodnik WLC Somiong z byłym mistrzem FMD i uczestnikiem gal ONE, a także medalistą igrzysk Azji południowo-wschodniej w zapasach Kritsadą.

W roli konferansjera jak zwykle Jon Nutt, któremu wtórować będzie Bob Sapp. Obaj też będą kapitanami drużyn – odpowiednio czerwonego narożnika i niebieskiego. Możemy spodziewać się również niespodzianek w postaci pojedynków-niespodzianek, które ogłoszone zostaną w trakcie trwania gali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here