Boks w openweight, Tenshin kontra czołowy zawodnik muay thai na maratonie RIZIN.26

0
1382

Organizacja RIZIN Fighting Federation na konferencji prasowej ogłosiła kolejnych uczestników sylwestrowej gali RIZIN.26, która będzie miała miejsce w Saitamie. Widzowie zobaczą takich fajterów jak Koji „Kouzi” Tanaka, Tenshin Nasukawa czy Takanori Gomi.

PEŁNA ROZPISKA RIZIN.26

Rywal Tenshina na razie nie został przedstawiony, natomiast facebookowa strona organizacji przedwcześnie wypuściła grafikę. Japończyk ma skrzyżować rękawice z Kumandoiem. Taj ma na koncie mistrzostwo stadionu Omnoi i pas WBC MT. Według dziennikarza zajmującego się MT Phana KS, Kumandoi jest w dziesiątce najlepszych zawodników z Tajlandii P4P. Jako potwierdzenie jest zdjęcie z lotniska, razem z trenerem i kolegą klubowym Petmalaiem, który zmierzy się ze zdobywcą wszystkich tytułów w MT Yoshinarim Nadaką.

AKTUALIZACJA: ZESTAWIENIE ZOSTAŁO OFICJALNIE POTWIERDZONE

To także numer jeden ostatniego rankingu stadionu Rajadamnern w kategorii do 122 funtów.

Nie wiadomo jeszcze w jakim limicie być może zmierzą się zawodnicy. Oficjalne potwierdzenie ma nastąpić w ciągu najbliższych dni. Kumandoi w ostatnich dwunastu pojedynkach wygrał dziesięciokrotnie. Jego słabszą stroną jest klincz, co w tym wypadku nie będzie miało znaczenia, ponieważ pojedynek ma być na zasadach kickbokserskich.

Do niecodziennego starcia w openweight dojdzie w specjalnej formule boksu. Kouzi po wrześniowej porażce z Tenshinem apelował do organizatorów, że chciałby w sylwestra podjąć się niecodziennego wyzwania. Ci próśb wysłuchali i zestawili go z mistrzem PRIDE Takanorim Gomim. Gomiego nie oglądaliśmy 2,5 roku, kiedy pokonał po szalonej wymianie Melvina Guillarda. Teraz o zasadach. Dystans walki to 3×3 minuty, bez butów, z dozwolonymi backfistami. Pojedynek w rękawicach bokserskich, ale jeżeli Kouzi wniesie na wagę mniej niż 70 kg, Gomi będzie musiał założyć większe rękawice, prawdopodobnie 12OZ. Przypomnijmy, że docelowe kategorie obu uczestników dzieli 10 kg!

Zmieniła się także międzynarodowa dystrybucja transmisji. Z autorskiego serwisu RIZIN LIVE! stream został przeniesiony na Live Now, a cena obniżona o połowę! Zamiast równowartości 50 dolarów, widowisko zobaczymy za niewiele ponad 24 dolary (19,99 euro). LINK DO RELACJI TUTAJ. Poza potwierdzeniem rywala dla Nasukawy, dojść do karty mają jeszcze dwie pozycje, co razem daje 16 walk. Początek 31 grudnia o godzinie 5:15 polskiego czasu, a gala potrwa 8,5 godziny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here