Bracia Kumura triumfują na Krush.117 (WYNIKI) (WIDEO)

0
1718

W sobotę 26 września, nieco w cieniu RIZIN.24 miała miejsce kolejna gala Krush, oznaczona numerkiem 117. W Korakuen Hall na rozpisce znalazło się sporo atrakcji z ćwierćfinałami turnieju w kategorii -57,5 kg i walką wieczoru o pas do 55 kg. Udany wieczór zanotowali Masashi i Shuhei Kumura. Pierwszy obronił tytuł, a drugi zrobił krok ku jego zdobyciu, wygrywając swoją walkę turniejową.

Masashi Kumura po raz drugi obronił pas do 55 kg. Tym razem jego rywalem był Gunji Taito, który w karierze był już posiadaczem pasa Krush do 53 kg, a teraz drugi raz podszedł do mistrzostwa kategorię wyżej. Ostatecznie jednak znowu musiał uznać wyższość młodszego z braci. Taito nie udało się zrewanżować za porażkę z lutego 2019 i znowu przegrał decyzją. Na uwagę zasługuje ringowy outfit Kumury, który nie w każdej organizacji zostałby dopuszczony do rywalizacji:

Shuhei natomiast w trzeciej rundzie załatwił Hidekiego po latającym kolanie i serii ciosów, z których ostatni był prawy prosty. W drugiej odsłonie Hideki został z kolei wyliczony dwukrotnie. Był to ćwierćfinał turnieju -57,5 kg, którego stawką jest pas. Co ciekawe, w czerwcu 2019 obaj bracia wzięli udział w ośmioosobowej drabince K-1 do 55 kg i obaj przegrali przed czasem z późniejszym triumfatorem Yoshikim Takeim.

Poniżej decydujące akcje z walki:

Przepustki do dalszej fazy drabinki zapewnili sobie też Keito Okajima, Riku Morisaka i Takahito Niimi. Ten ostatni nie musiał nawet wychodzić na ring, bowiem jego rywal, Kazuyoshi Chiira miał problemy przy robieniu wagi i wycofał się z walki w ostatniej chwili. Czwórka półfinalistów zmierzy się w finałowej fazie (półfinał+finał) na Krush.119 27 listopada.

Z innych pojedynków Takaya Ogura trzema knockdownami w drugiej odsłonie zastopował znanego z częstego używania obrotowych technik Lyrę.

Zacięty pojedynek miał miejsce między Naokim Yamamoto a Chichiro Nakajimą. Obaj łącznie zanotowali trzy knockdowny, stąd punktacja 3x 28:26 dla Yamamoto. Z bolącą wątrobą z Korakuen Hall wyszedł Junpei Sano, który po ciosach pod prawy łokieć w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Kotaro Shimano.

Kolejna gala Krush 17 października, a tam m.in. ćwierćfinały turnieju mistrzowskiego do 53 kg.

Wyniki Krush.117 (26 września, Korakuen Hall, Tokio):

55 kg: Masashi Kumura pok. Gunji Taito przez decyzję (30:27 x3) – o pas
60 kg: Tomoya Yokoyama pok. Yuma Saikyo przez decyzję (30:28 x3)
60 kg: Kotaro Shimano pok. Junpei Sano przez KO 1R (hak na wątrobę)
60 kg: Naoki Yamamoto pok. Chichiro Nakajima przez decyzję (3x 28:26)
55 kg: Takaya Ogura pok. Lyra przez TKO 2R (trzy knockdowny w rundzie)
57,5 kg: Shuhei Kumura pok. Hideki przez KO 3R (prawy prosty) – ćwierćfinał turnieju o pas
57,5 kg: Riku Morisaka pok. Rikiya Yamamura przez decyzję (30:28 x2, 30:27) – ćwierćfinał turnieju o pas
57,5 kg: Keito Okajima pok. Kyohei Hayashi przez KO 3R (prawy prosty) – ćwierćfinał turnieju o pas
57,5 kg: Sora Suizu pok. Shino przez decyzję (30:25 x3)

*Takahito Niimi uzyskał awans do półfinału turnieju, bo Kazuyoshi Chiira wycofał się z powodu problemów z wagą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here