Bracia Zhang na tarczy na gali ONE: Reign of Dynasties II (WYNIKI)

0
1070

Piątkowa gala ONE: Reign of Dynasties II, inaczej niż przed tygodniem, skupiona była na formułach uderzanych. W dwóch głównych pojedynkach wystąpili bracia ZhangChunyu i Chenglong, ale obaj musieli uznać wyższość swoich przeciwników – Sagetdao i Hirokiego Akimoto.

W main evencie były fighter Glory i zwycięzca czteroosobowego turnieju Chenglong Zhang przegrał przez decyzję z mistrzem świata w karate kyokushin (IKO2) Hirokim Akimoto. Japończyk, który był znacznie lżejszy i niższy od swojego rywala, świetnie wykorzystywał szybkość i zwrotność, a także, do czego zdążył przyzwyczaić, kopnięcia i czucie dystansu. Ostatecznie sędziowie wypunktowali pojedynek niejednogłośnie dla zawodnika Evolve MMA, dla którego był to debiut w wyższej kategorii. Starcie miało miejsce na zasadach kickboxingu z ośmiouncjowymi rękawicami bokserskimi.

W co-main Sagetdao po sześciu latach udanie powrócił do startów w MT. Po czterech walkach w MMA tym razem mistrz stadionów Lumpinee, Rajadamnern i Channel 7 stoczył swój pierwszy pojedynek w ONE Super Series. Chunyu Zhang to starszy brat Chenglonga i mistrz WPMF, który debiutował w singapurskiej organizacji. Chińczyk nie miał tego dnia sposobu na utytułowanego Taja. Sagetdao robił dużą różnicę klinczem i łokciami, a w trzeciej rundzie i boksersko znalazł sposób na przeciwnika. Nie bez znaczenia były także jego rewelacyjne kopnięcia.

W pozostałych pojedynkach uderzanych były pretendent do pasa KB ONE Wengfeng Wang pewnie wypunktował Azwana Che Wila, a Han Zi Hao skończył przez TKO Mohammeda Bin Mahmouda.

Ciekawostka: piątkowe wydarzenie zostało nagrane tydzień wcześniej i wyemitowane oficjalnie dopiero 16 października.

Kolejna gala ONE 30 października, ale na „Inside the Matrix” będą miały miejsce wyłącznie pojedynki na zasadach MMA (w tym cztery o pasy).

Wyniki walk uderzanych na gali ONE Championship: Reign of Dynasties II (16 października, Indoor Stadium, Singapur):

145 lbs: Hiroki Akimoto pok. Chenglong Zhang przez decyzję (niejednogłośnie) – KB
155 lbs: Sagetdao Petpayathai pok. Chunyu Zhang przez decyzję – MT
135 lbs: Wengfeng Wang pok. Azwan Che Wil przez decyzję – MT
145 lbs: Han Zi Hao pok. Mohammed Bin Mahmoud przez TKO 3R (prawy sierp, lewy prosty) – MT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here