Buakaw vs. Saenchai w marcu na BKFC!

0
1096

Bare Knuckle Fighting Championship, a więc największa organizacja zajmująca się walkami bokserskimi na gołe pięści, ogłosiła w podobnym czasie podpisanie kontraktów z dwoma tegendami z Tajlandii – Buakawem i Saenchaiem. Teraz postanowiono ich obu zestawić, a do konfrontacji dojdzie w marcu.

Dokładna data to 18 marca 2023. Zawodnicy zmierzą się prawdopodobnie na jednej z edycji BKFC Thailand, ale nie w boksie, a na specjalnych zasadach. Co to oznacza? Muay thai, ale na gołe pięści.

Buakaw, wielokrotny zwycięzca turniejów K-1 World MAX zdążył zadebiutować już w BKFC. We wrześniu na BKFC Thailand znokautował innego kickboksera, Erkana Varola, a starcie odbyło się na zasadach pięściarskich. Taj uczestniczył także w galach Raja World Series, gdzie w superfightach najpierw poobijał Kotę Miurę, syna piłkarskiej legendy Japonii, a następnie zrewanżował się Yoshihiro Sato za porażkę sprzed lat w K-1. Wcześniej, w Kambodży Buakaw wygrał ze znanym również w Polsce Dmitrijem Warecem.

Saenchai od czasu porażki z Petchmorakotem na Rajadamnern w 2014 roku walczy głównie w Thai Fight, z przerwami na występy w Yokkao czy Glory. Rywale Taja to od lat głównie mocno przeciętni zawodnicy z zagranicy. Sam zawodnik jest jednak wielokrotnym mistrzem Lumpinee w pięciu kategoriach wagowych. Wspomniany pojedynek z Petchmorakotem był ostatnim, w którym Saenchai mierzył się ze swoim rodakiem.

Saenchai ma na koncie prawie 400, a Buakaw prawie 300 zawodowych pojedynków w kickboxingu i muay thai.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here