Były mistrz świata w boksie zawodowym z kontraktem w BKB

0
981

Brytyjska organizacja BKB, zajmująca się promocją boksu na gołe pięści, podczas swojego sobotniego wydarzenia ogłosiła duży news. Promotor Jim Freeman podczas wydarzenia w Birmingham poinformował, że organizacja podpisała kontrakt z byłym mistrzem świata w boksie zawodowym, Ishe Smithem, znanym z występu w pierwszym sezonie bokserskiego reality show, The Contender. Nie podano na ile walk opiewa umowa, ani kiedy Amerykanin miałby po raz pierwszy pojawić się w ringu u Brytyjczyków.

Smith był mistrzem świata IBF w wadze super półśredniej. Tytuł wywalczył w lutym 2013 roku pokonując większościową decyzją sędziów Corneliusa Bundrage w Detroit. W kolejnej walce stracił jednak swoje trofeum na rzecz Carlosa Moliny. Niecałe siedem miesięcy po wywalczeniu pasa musiał go oddać wskutek porażki przez niejednogłośną decyzję sędziów. W grudniu 2014 roku ponownie zaatakował tytuł mistrza świata w tej kategorii wagowej. W San Antonio spotkał się z Kubańczykiem, Erislandym Larą w pojedynku o pas federacji WBA. Walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem punktowym przybysza z gorącej wyspy. Później Smith służył jako journeyman młodszym pięściarzom. Walczył min. z Vanesem Martirosyanem czy z Ericksonem Lubinem. Na ringu zawodowym pozostaje nieaktywny od lutego 2019 roku.

Walka bez rękawic nie będzie nowością dla pięściarza pochodzącego z Las Vegas. Mający 40 walk w zawodowym boksie Amerykanin ma również w rekordzie pojedynek w boksie na gołe pięści. Podczas organizowanej przez legendę UFC, Kena Shamrocka, gali Valor Fighting Championship pokonał przez decyzję sędziów zawodnika MMA, weterana Bellatora, Estevana Payana we wrześniu 2019 roku.

Foto: Tracy Lee / fanpage Valor Bare Knuckle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here