Były rywal Dawida Kasperskiego pogromił bokserski talent na gali w Białymstoku

0
1260

Pamiętacie jeszcze Słowaka, Adriana Valentina? Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów dał swego czasu świetny pojedynek z Dawidem Kasperskim na gali Perun Fight Night 2 w swojej ojczyźnie. W miniony piątek Valentin nie dał najmniejszych szans bydgoskiemu pięściarzowi Babilon Promotions, Damianowi Zawieruszyńskiemu, na gali Bialystok Boxing Event. Była to druga walka Słowaka w boksie zawodowym.

O samym pojedynku nie będziemy się rozpisywać. Zobaczcie sami, jak zaprezentował się w nim Słowak. Tym samym należy spakować go do innego worka niż słynnych słowackich pięściarzy, którzy w poprzedniej dekadzie XXI wieku pojawiali się na polskich ringach pięściarskich. Według serwisu boxrec.com był to debiut bokserski Adriana, chociaż w 2019 roku zadebiutował na zawodostwie podczas gali Perun Fight Night IV. Znokautował wtedy w pierwszej rundzie Jana Draca. Wspomniana walka poniżej.

SKRÓT WALKI ZAWIERUSZYŃSKI vs VALENTIN

Dlaczego o tym piszemy? Bowiem jest to kickboxer, którego walkę warto odnotować. Od dłuższego czasu kickboxing i boks zawodowy się przenikają. Zawodnicy walczący w kickboxingu w poszukiwaniu większych pieniędzy toczą również pojedynki pięściarskie. Mamy na to wiele przykładów nie tylko wśród słowackich wojowników, ale również w Polsce, Rumunii czy Holandii, o Rosji nie wspominając. Warto nadmienić takie nazwiska jak: Pavol Garaj, Benny Adegbuyi, Amansio Paraschiv, Chico Kwasi, Nieky Holzken, Vlad Tuinov czy nasz Łukasz Pławecki.

Wracając jednak do Valentina. W miniony piątek zaprezentował to, z czego znana jest formuła K-1 w wydaniu zawodowym. Ciągła presja, uderzenia zadawane z pełną siłą i chęć tzw. bitki. Nie było uników, nie było ucieczek. Po prostu stał, przyjmował na gardę i oddawał ze zdwojoną siłą. Fani kickboxingu mogą go pamiętać ze wspomnianej walki z Dawidem Kasperskim. Valentin walczył również na dużych galach w środkowej Europie. Warto wspomnieć chociażby o organizacji W5, która kilka lat temu była uznawana za jedną z czołowych w Europie. Ponadto rywalizował na Hanuman Cup, Simply the Best i East Pro Fight. Naprawdę doświadczony kickboxer, który przez lata rywalizował na wysokim poziomie na Słowacji, w której rynek zawodowego kickboxingu jest o wiele większy i silniejszy niż w naszym kraju. Jaki z tego morał?

Promotorzy boksu nad Wisłą nie lekceważcie zawodników kickboxingu. Ostatnie wyczyny Mateusza Kubiszyna, chociażby w walce z Adamem Balskim, nokaut Tomasza Sarary na byłym mistrzu Polski w boksie olimpijskim, Łukaszu Zygmuncie, czy fenomenalny występ Valentina. Pozwolę sobie zacytować Andrzeja Wasilewskiego: ktoś nie dopilnował. Ktoś nie dopilnował scoutingu. Zawiódł reasearcher, który polecił Valentina do walki z prospektem, który miał pomóc zbudować rekord bydgoskiemu pięściarzowi. A może zawiódł sam pięściarz, który nie przygotował się do walki? Z tym pytaniem was zostawiamy i zobaczcie piątkowy występ Słowaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here