Były rywal Karola Łady podpisał kontrakt z Glory!

0
949

Rosyjski mistrz Muay Thai, Alieksiej Uljanow podpisał nowy kontrakt z organizacją Glory. Mający do tej pory siedem walk dla światowego giganta Rosjanin złożył parafkę na dwuletniej umowie. Oczywiście dalej będzie rywalizował w dywizji piórkowej, czyli do 65-ciu kilogramów. Uljanow zna już datę pojedynku, ale nie chce zdradzić z kim przyjdzie mu się zmierzyć.

Rosjanin w ostatniej walce spotkał się z podopiecznym Mike’a Passaniera, Serhiejem Adamczukiem. Podczas gali Glory: Collision 2 w Arnhem przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów z byłym czempionem. Wcześniej pokonał trzech zawodników: najpierw rozprawił się z Zakarią Zouggarym na Glory 59 w Amsterdamie. Następnie pokonał Massaro Glundera na Glory 64 we francuskim Strasburgu. A przed walką ze wspomnianym Ukraińcem wypunktował Masayę Kubo na Glory 66 w Paryżu.

Co ciekawe rosyjski zawodnik Muay Thai nie najlepiej rozpoczął karierę w Glory. Pierwsze dwie walki kończyły się porażkami z czołowymi kickboxerami na świecie. Najpierw został wypunktowany przez Petpanomrunga Kiatmuu9 na Glory 39 w Brukseli w półfinale turnieju pretendentów. Potem na Glory 43 przegrał przez niejednogłośną decyzję z obecnie walczącym w UFC Gigą Chikadze.

Zanim Uljanow trafił do uznawanej za najlepszą organizację kickboxingu na świecie, Glory to rywalizował na rynku rosyjskim i chińskim. Dwukrotnie wygrał turnieje Tatneft Cup w wadze do 70-ciu kilogramów. Co ciekawe w drodze po te tytuły pokonywał: trenera Legia Fight Club i organizatora Warszawskiej Grandy na Pięści i Giry, Karola Ładę, a także izraelskiego czempiona, Itaya Gershona. W 2018 roku stoczył trzy wa;lki w Wu Lin Feng, wygrywając wszystkie w ramach Grand Prix do 67 kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here