Były rywal Łukasza Pławeckiego mistrzem świata WBC Muay Thai (wideo)

0
1440

W sobotę 11 grudnia w duńskim Koge odbyła się gala spod szyldu Extreme Fight Night. W walce wieczoru znany z pojedynku w organizacji Glory z Łukaszem Pławeckim, Duńczyk Niclas Larsen wywalczył pas zawodowego mistrza świata WBC Muaythai pokonując niejednogłośną decyzją sędziów Francuza, Valentina Thibauta.

Było to kolejne podejście do zielonego pasa przez Duńczyka. W lipcu tego roku na gali w Belgii spotkał się z Youssefem Boughanemem w starciu o należący do mającego marokańskie korzenie czempiona pas. Latem się nie udało, natomiast w sobotni wieczór Duńczyk nie dał szans przeciwnikowi znad Sekwany i Loary.

Pojedynek trwał pełne pięć rund, podczas których Larsen wypunktowywał przeciwnika akcjami pięściarskimi, dokładając do tego akcje nożne oraz łokcie. Francuz nastawił się przede wszystkim na kopnięcia i łokcie, które zagwarantowały mu zwycięstwo u jednego z sędziów punktowych pojedynku. W trzeciej rundzie po jednej z kombinacji sędzia ringowy postanowił wyliczyć do ośmiu reprezentanta trójkolorowych na stojąco. Poniżej prezentujemy cały pojedynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here