Celtic Gladiator: Michał Benben vs Mateusz Janik w Bełchatowie

0
2027

Solidne starcie w wadze do 67 kg zaplanowano na galę Celtic Gladiator w Bełchatowie. W formule K-1 zobaczymy jednego z najlepszych polskich zawodników Muay Thai, Mateusza Janika (2-2) z Thai Gym Tarnów, który podjął rękawicę rzuconą przez zawodnika i trenera Gladiatora Bełchatów, Michała Benbena (2-2). Pojedynek będzie częścią karty głównej gali, która jest zaplanowana na 14 marca.

Mateusz Janik to wieloletni członek kadry Polski PZMT. W listopadzie zeszłego roku podopieczny trenera Rafała Króla walczył na pucharze Polski Muay Thai, na którym rywalizował w wadze do 75 kg. Powodem tak dużego przeskoku był brak rywali w kategorii 67 i 75 kg. Janik pokonał cięższego rywala w drugiej rundzie przez TKO. Mateusz brał udział również w zeszłorocznych mistrzostwach świata Muay Thai IFMA w Bangkoku, na których zajął piąte miejsce. Wcześniej rywalizował na gali Fight Club, na której pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Roberta Rajewskiego jr w walce wieczoru warszawskiej gali. Janik rywalizował również na ringu RGSW, DSF Kickboxing Challenge oraz słubickiej organizacji Thai Battle Championship.

Michał Benben to zawodnik i trener bełchatowskiego klubu Gladiator. Oprócz treningów ze swoimi podopiecznymi zawodnik z województwa łódzkiego przygotowuje się do swoich startów w warszawskiej Palestrze pod okiem trenera Łukasza Roli. Benben rywalizował na galach HFO oraz DSF: Eliminator w Ełku. Jego ostatni pojedynek odbył się właśnie na Mazurach, gdzie spotkał się z Bartłomiejem Witkowskim z Academia Gorilla Olsztyn. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Michała na punkty. W 2017 roku spotkał się na HFO 4 z Marcinem Kretem i po czterech niesamowitych rundach uległ w starciu z zawodowym mistrzem Polski PZKB. Na osłodę zostało mu wyróżnienie za walkę i rundę roku w polskim kickboxingu. W 2019 roku trener bełchatowskich Gladiatorów poświęcił na starty amatorskie w Polsce i za granicą, oczekując na propozycje zawodowe.

Organizacja Celtic Gladiator zajmuje się promowaniem MMA i K-1 w Wielkiej Brytanii, Polsce i USA. Prowadzona przez Alberta Jarzębaka organizacja ma w swoich szeregach takich fighterów jak Tomasz Sarara czy Bartosz Batra. Ostatnia gala w Polsce miała miejsce 14 grudnia w Olsztynie, a w walce wieczoru Bartosz Batra pokonał Białorusina, Aleksandra Kazachenko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here