Celuję w Glory, ONE Championship i inne topowe organizacje – Kamil Sójkowski po zdobyciu pasa mistrza Europy KGP

0
3105

Reprezentujący Bloodline Gym Londyn, Kamil Sójkowski w minioną sobotę wywalczył tytuł zawodowego mistrza Europy KGP. Podczas gali w stolicy Anglii pochodzący z łódzkiej Retkini zawodnik znokautował w trzeciej rundzie Jimmy’ego Killicka. Udało nam się skontaktować z Kamilem i podpytać o samą walkę i plany na przyszłość.

Witam czytelników serwisu madfight.pl. Nie ukrywam, że sam pojedynek wspominam doskonale. Nie tylko dlatego, że wygrałem pas mistrza Europy, a przede wszystkim ze względu na kibiców. Po raz pierwszy na mojej walce pojawiła się aż tak duża grupa znajomych i przyjaciół. Wszyscy dzielnie mnie dopingowali, a owy doping czasami zagłuszał trenera. Co do mojego przeciwnika, to niczym mnie nie zaskoczył. Oglądałem jego wcześniejsze pojedynki i wiedziałem czego się spodziewać. Miałem go naprawdę dobrze rozpracowanego i widziałem niemalże cały czas kolejny ruch, który on zamierza wykonać. Nie chciałbym mówić otwarcie o planie na walkę, bowiem mam w nim elementy, które ciągle doskonalę, i które wymagają ciągłej pracy. Nie chciałbym po prostu ułatwiać zadania moim kolejnym przeciwnikom. Pod koniec stycznia dostałem propozycję i od tego czasu wiedziałem, że mam cel. Po świętach w Polsce wszedłem od razu w cykl przygotowań. To był naprawdę pracowity okres. Przygotowania miały miejsce w londyńskim klubie Bloodline Gym, w klubie który obecnie reprezentuję. – powiedział Sójkowski.

Organizacja Muay Thai Grand Prix, która promuje również markę Kickboxing Grand Prix, organizuje gale nie tylko w UK, ale również w Australii czy Francji. Jakie wrażenie wywarła na Polaku MTGP oraz czy widzi swoją przyszłość w tej organizacji, odpowie sam zawodnik:

To naprawdę trudne dla mnie pytanie. Udało mi się stoczyć kilka pojedynków od kiedy przeniosłem się na wyspy brytyjskie. Niestety w czasie mojej przeprowadzki wybuchła pandemia i te wydarzenia odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Żadna z organizacji, dla których do tej pory walczyłem nie była w stanie rozwinąć w pełni skrzydeł ze względu na koronawirusa. Patrząc jednak na rozmach, z jakim KGP/MTGP organizuje swoje wydarzenia można z całą pewnością stwierdzić, że jest to czołowa organizacja w Wielkiej Brytanii. Sam osobiście chciałbym spróbować swoich sił w najmocniejszych ligach świata. MTGP/KGP to solidne wydarzenia, ale najlepsi walczą gdzieś indziej, a ja chciałbym do nich dołączyć czy to w Glory czy w ONE Championship. Dodatkowo długo czekałem na nazwisko rywala i nie spodziewam się, że szybko przyjdzie mi bronić pasa mistrza Europy KGP. – powiedział fighter Bloodline Gym.

Niedawno Kamil zadebiutował w MMA. Podczas gali Cage Warriors w końcówce marca w walce amatorskiej poddał Stanleya Guy-Waltersa duszeniem gilotynowym w drugiej rundzie. Polak nie wyklucza startów w MMA, chociaż zaznacza, że priorytetem jest kickboxing:

Ostatnio walczyłem w Cage Warriors i bardzo mi się to spodobało. Nie mówię, że teraz rzucę kickboxing i Muaythai na rzecz MMA. Po prostu zamierzam to na razie łączyć i z czasem zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie chciałbym nic deklarować, o niczym zapewniać, a potem wycofywać się ze swoich słów. Niebawem planuję stoczyć kolejną walkę dla Cage Warriors. Jest to świetna organizacja dla zawodników myślących o UFC. Graham Boylan wprowadził ponad stu zawodników do najlepszej zawodowej ligi na świecie, więc lepszego miejsca na rozwój kariery w MMA sobie nie wyobrażam. – ocenił Łodzianin.

Sójkowski walczył w nieistniejącej już DSF Kickboxing Challenge. Reprezentant Bloodline Gym Londyn trafił do organizacji w końcówce jej działalności i nie zdążył stoczyć wielu walk. Nie wyklucza jednak walk w Polsce:

Co do moich walk w Polsce to naprawdę jest to złożona kwestia. Nie ukrywam, że interesują mnie pojedynki na najwyższym poziomie na świecie. Celuję raczej w rynek brytyjski, z którego łatwiej dostać się do Glory czy ONE. Jeśli jednak nie będę miał planów na walki w UK, to nie wykluczam rywalizacji w ojczyźnie. Musi to po prostu nie kolidować. – skomentował Sójkowski.

Poniżej jeszcze urywki z walki Kamila, które opublikowano na fanpage’u Bloodline Gym Londyn. Należy wejść w post na FB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here