Chico Kwasi wygrał w walce wieczoru na KoK 107 w Stambule. Szybka wygrana Zimmermana, porażka Pacasa (WYNIKI)

0
1267

Druga turecka gala King of Kings w tym roku przyniosła sporo wrażeń, ale również kilka niespodziewanych scenariuszy. W walce wieczoru o pas Mega Fight Arena (lokalnego partnera KOK) Chico Kwasi pokonał po czterech rundach Vedata Kahramanoglu, znanego szerzej jako Hoduk.

Kwasi od samego początku starał się mocno naciskać na mającego występy w Glory czy Fair Fight Turka. O ile presja i wchodzenie ciosami prostymi wychodziły, tak z obroną bywało już gorzej i kilka razy Hoduk trafił kontrą mającego nisko opuszczone ręce Holendra. Po trzech odsłonach wydawało się, że Kwasiemu wygranie przynajmniej dwóch rund dawało spokojnie wygraną. Nic z tych rzeczy. Sędziowie zarządzili dogrywkę, w której podopieczny Mike’a Passeniera udowodnił ostatecznie swoją wyższość i sięgnął po kolejny pas. Młodszy z braci jest aktualnym mistrzem King of Kings do 77 kg.

Bardzo krótko trwał pojedynek dwóch weteranów, w którym Tomas Hron po pierwszym przyjętym na kolano lowkicku wyraźnie stracił chęć do walki z Errolem Zimmermanem. Holender odniósł kolejne zwycięstwo, po czerwcowym nokaucie na Marcinie Różalskim w KSW.

Z kiepskiej strony pokazał się Martin Pacas. Weteran europejskich organizacji po wymęczonej wygranej nad Nico Hortą Pereirą w czerwcu na Słowacji, tym razem przegrał z Kadirem Yildirimem. Turek świetnie wyprzedzał akcjami bokserskimi faworyzowanego rywala, w drugiej rundzie doprowadzając po jednym z sierpów do liczenia. Słowak musiał nadrabiać straty i w trzeciej rundzie narzucił bardzo wysokie tempo, ale mimo tego nie udało mu się nawet posłać przeciwnika na deski. W efekcie Yildirim mógł dopisać sobie wygraną przez decyzję nad znaczącym nazwiskiem.

Gala KoK 107 pojawiła się w terminarzu dość niespodziewanie, za odwołany event w Polsce. Pierwotnie wydarzenie Mega Fight Arena miało odbyć się jako samodzielne show. Część wydarzenia komentował szef KOK, Donatas Simanaitis, który na 2023 rok zapowiedział 12 gal KOK, 6 MMA Bushido i 4 Dream Boxing.

Ostatnim eventem KOK w 2022 roku będzie KOK 108 – DYNAMITE 22 grudnia.

Wyniki gali King of Kings 107 World Series/Mega Fight Arena (10 grudnia 2022, Ulker Arena, Stambuł):
77 kg: Chico Kwasi pok. Vedat Hoduk Kahramanoglu przez jednogłośną decyzję (ExR)
+95 kg: Errol Zimmerman pok. Tomas Hron przez TKO 1R (kontuzja)
+95 kg: Kadir Yildirim pok. Martin Pacas przez jednogłośną decyzję
77 kg: Enes Toygar pok. Afgan Huseyinov przez TKO 1R (kontuzja)
90 kg: Enes Tetik pok. Mucahit Sezer przez KO 3R (lowkicki)
63,5 kg: Serdar Sayik pok. Egi Rozten przez jednogłośną decyzję
74 kg: Iraj Moradi pok. Gudrat Nabataliyev przez TKO 1R (rozcięcie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here