Chigniz Allazov pokonał Sittichaia! Perfekcyjny występ!

0
2393

Podczas trwającej właśnie gali ONE: X reprezentujący Azerbejdżan, Chigniz Allazov pokonał jednogłośną decyzją sędziów byłego dominatora organizacji Glory, Sittichaia Sitsongpeenonga. Zawodnik Gridin Gym zgarnął przy tym okrągły milion dolarów, pas mistrza Grand Prix ONE i prawo do pojedynku o pas regularny singapurskiej organizacji.

W pierwszej rundzie mieliśmy szachy. Allazov dobrze zaczął próbując wyprzedzać Sittichaia i neutralizować jego akcje w dystansie. Azera często wyprowadzał wysokie kopnięcia, właściwie to question mark kick zwany również Brazilian Kick. Sittichai nie dał się jednak nabrać na akcje rywala, inkasując niskie kopnięcia i ciosy na korpus. Allazov trafił nawet frontem na twarz byłego mistrza Glory. Pod koniec rundy to Taj zaczął kontrolować środek klatki, ale na każdą jego akcję Allazov starał się odpowiedzieć przynajmniej jednym ciosem lub kopnięciem.

Druga runda to prawdziwe fajerwerki! W pierwszych 15-stu sekundach Allazov trafia backfistem i podbródkowym, który lekko podłącza Sittichaia. Od tego momentu Taj rzuca wszystko co ma. Kontrolując środek klatki gania Allazova, który upodobał sobie akcje pięściarskie, zwłaszcza na korpus. Kopnięcia Sittichaia są blokowane, a zawodnik Gridin Gym próbuje zaczynać i kończyć każdą akcję swoim ciosem lub kopnięciem. Raz po raz trafia Taja podbródkowym, a w końcówce rundy mając rywala na siatce lokuje dwa prawe krzyżowe.

W trzeciej rundzie Sittichai mocno przycisnął, ale trenujący w Mińsku fighter nie dał się wciągnąć w wymianę. Raz po raz szukał kombinacji pięściarskich, które wchodziły niczym nóż w masło. Żaden z ciosów nie był jednak na tyle mocny, by podłączyć słynnego Taja. Sittichai próbował nawet latającego kolana, mając w pamięci przebieg dwóch poprzednich rund. Allazov rozegrał to jednak jak prawdziwy szachista. Sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośnie wskazali na Azera. Tym samym Allazov zgarnął milion dolarów, pas ONE Grand Prix i prawo do walki o pas regularny ONE Super Series na zasadach kickboxingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here