Cor Hemmers i jego recepta na wzrost zainteresowania kickboxingiem

0
1259

Słynny trener kickboxingu, Cor Hemmers udzielił ostatnio wywiadu, w którym poruszano kwestię przyszłości kickboxingu. Holenderski szkoleniowiec jest gorącym orędownikiem świetlanej przyszłości kickboxingu, a przenikanie się Glory z UFC upatruje jako szansę dla swojej bazowej dyscypliny.

  • Na ten moment MMA wciąż jest większym sportem od kickboxingu. Widzę jednak szansę dla naszego sportu, by stał się równie duży jak mieszane sztuki walki. Gdy tylko wrócę pamięcią do starych gal organizacji w USA, to zawsze byli na nich ludzie związani z UFC. Mam na myśli Joe Rogana i najsłynniejszych zawodników walczących dla amerykańskiego giganta. Łączyło ich wtedy jedno. Wszyscy dobrze bawili się podczas gal, a sam na twitterze czytałem ich komentarze, że gale Glory są niesamowite. To wszystko kwestia postawienia na walkę w stójce, która jest po prostu ciekawa dla ludzi. Wciąż uważam, że kickboxing czeka wielka przyszłość. Musimy po prostu rozwijać odpowiednie talenty, odpowiednich fighterów i postawić na świetny marketing. Według mnie kickboxing ma przyszłość. – skwitował legendarny trener.

Organizacja Glory ma za sobą dwie gale jako nowa spółka. Obydwie były transmitowane w systemie PPV. Jak na razie nie ogłoszono kolejnego wydarzenia spod szyldu kickboxerskiej organizacji. Hemmers jednak jest wciąż pełen optymizmu wobec przyszłości sportu, któremu poświecił całe życie.

Źródło: https://kickboxingz.com/cor-hemmers-a-believer-in-future-of-kickboxing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here