Cuda w Makau. Kopnięcia w głowę i obrotówki na WLF: Global Kung Fu Festival (WYNIKI) (WIDEO)

2
960

23 stycznia w Makau miała miejsce gala kończąca nowy rok w Chinach. Wu Lin Feng, które stało się liderem rynku kickbokserskiego w Państwie Środka, uraczyło nas ośmioosobowym turniejem do 67 kg oraz licznymi superfightami. Momentami było bardzo efektownie.

Drabinkę (której uczestników z grona 16 fajterów wybierali fani) wygrał Wang Pengfei, co było o tyle niespodzianką, że chińczyk w ostatnich pięciu walkach zanotował aż cztery porażki. 27-latek z Zhoukou najpierw wyboksował Wei Ninghuia, następnie poradził sobie z huraganowymi atakami Tie Yinghua, a na końcu poszedł na wojnę z Liu Xiangmingiem, którego pokonał po trzech knockdownach w rundzie.

Świetne i niesamowite rzeczy działy się w fazie ćwierćfinałowej. Liu Xiangming znokautował Menga Guodonga w niecodzienny sposób, bo prostym na splot słoneczny. Jia Aoqui zrewanżował się Ji Xiangowi za KO sprzed ponad półtora miesiąca i wygrał decyzją, pokazując zimną krew i umiejętność walki przy linach. Tie Yinghua przeniósł się na moment do gry wideo, bardzo efektownie posyłając na deski Liu Yaninga, jeszcze wcześniej trafiając kopnięciem na głowę.

https://twitter.com/SweetPmemories/status/1352968856185298944?s=20

W superfighcie mistrz wagi 60 kg Enfusion Zhao Chongyang stoczył świetną, intensywną głównie bokserską walkę z Zhangiem Lanpeiem. W trzeciej rundzie jednak nastąpiła wyjątkowa eskalacja przemocy w ringu ukoronowane przez finałową wymianę w ostatnich 30 sekundach.

https://twitter.com/SweetPmemories/status/1352982109955227650?s=20

Świetnie zaprezentował się mistrz WLF i IPCC Ouyang Feng, który wyraźnie prowadził walkę z Liu Lei, a zakończył ją w taki sposób w trzeciej rundzie:

https://twitter.com/leonzenegger/status/1352985019682344961?s=20

Mistrz sandy Fu Gaofeng wyraźnie przegrywał starcie z Zhang Yonkangiem, ale w ostatniej rundzie zaskoczył asem z rękawa:

Po za tym mistrz WLF do 63 kg Zhu Shuai został zaskoczony przez finalistę zeszłorocznego szesnastoosobwego GP Jin Yinga. W co-main były mistrz K-1, wygrany ze wspomnianego turnieju, Wei Rui pokazał jak powinno walczyć się z agresywnym rywalem, wypunktowując Zheng Jungfenga.

Wyniki gali Wu Lin Feng: Global Kung Fu Festival (Studio City, Makau):

67 kg: Wang Pengfei pok. Liu Xiangming przez TKO 3R (3 knockdowny w rundzie) – finał turnieju
63 kg: Wei Rui pok. Zheng Jungfeng przez decyzję
67 kg: Jin Ying pok. Zhu Shuai prze decyzję
75 kg: Zhang Kaiyin pok. Jiao Fukai przez decyzję
67 kg: Wang Pengfei pok. Tie Yinghua przez decyzję – półfinał turnieju
67 kg: Liu Xiangming pok. Jia Aoqi przez decyzję – półfinał turnieju
78 kg: Fu Gaofeng pok. Zhang Yonkang przez KO 3R (kopnięcie na głowę)
70 kg: Ouyang Feng pok. Liu Lei przez KO 3R (kopnięcie na głowę)
60 kg: Zhao Chongyang pok. Zhang Lanpei przez decyzję
67 kg: Wang Pengfei pok. Wei Ninghui przez decyzję – ćwierćfinał turnieju
67 kg: Tie Yinghua pok. Liu Yaning przez KO 2R (kopnięcie obrotowe na głowę) – ćwierćfinał turnieju
67 kg: Jia Aoqi pok. Ji Xiang przez decyzję – ćwierćfinał turnieju
67 kg: Liu Xiangming pok. Meng Guodong przez KO 2R (prosty na splot słoneczny) – ćwierćfinał turnieju
78 kg: Li Hui pok. Tan Xiaofeng przez decyzję

2 KOMENTARZE

  1. Od kiedy strona istnieje? Ogolnie bardzo pozytywnie, z tym tylko ze opis sytuacji jest nie przejrzysty. Mozna by tez ewentualnie zwrocic uwage na narodowosci zawodnikow. Czy wszyscy są Chińczykami 🙂

    • Nowe wydanie strony istnieje może ponad rok. Korzeni trzeba szukać ok 2015 roku (?). Dziękujemy za miłe słowo, i zwrócenie uwagi na szczegóły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here