Czas decyzji na Enfusion 97. Zwycięstwo Ciricia, De Jong obroniła tytuł (WYNIKI)

0
1203

W sobotni wieczór byliśmy świadkami powrotu Enfusion po półrocznej przerwie. Holenderska organizacja tym samym rozpoczęła w Alkmaar serię czterech dużych gal w ciągu czterech tygodni. Na pierwszej z nich mieliśmy pojedynek o pas w kategorii 61 kg kobiet. Sarel de Jong obroniła jeden ze swoich dwóch tytułów. Nie zawiódł też Robin Ciric, który w superfighcie pokonał Jeroena van Diemena. Niedosyt czuć mogą tylko widzowie, bo z 11 zestawień żadne nie zakończyło się przed czasem.

Robin Ciric przez pełne 9 minut kontrolował to co działo się w ringu, nie dając sobie nic zrobić. Serb tradycyjnie próbował licznych technik po obrocie, ale żadna z nich nie zaskoczyła Jeroena van Diemena. Podobnie wypadła Sarel de Jong, która wypunktowała dość pewnie Aylinę Engel, neutralizując ją w klinczu, który miał być najgroźniejszą bronią Niemki. Teraz zawodniczka z Holandii wystąpi na początku października w walce kickbokserskiej na ECE 4 przeciwko Niamh Kinehan.

Do niecodziennej sytuacji doszło w pojedynku Berjana Peposhiego i Faouziego El Kanddousiego. W pierwszej rundzie Albańczyk posłał na deski rywala kolanem w klinczu (który w Enfusion jest dozwolony, dopóki jest aktywny). Marokańczyk został wyliczony i wydawało się, że przegrał rundę 8:10. Podczas przerw między rundami konferansjer oświadczył, że liczenie nie oznaczało knockdownu, tylko „recovery 8-count”. Jak to skomentować? Peposhi potem przeżywał trudne chwile w trzeciej rundzie, ale dotrwał do końca. Ostatecznie przegrał jednak decyzją.

Na rozpiskę karty głównej wskoczyły dwa pojedynki z Enfusion Talents, również z powodu wypadnięcia byłego mistrza do 85 i 90 kg Ibrahima El Bosutatiego. W najlepszej walce spotkało się dwóch fajterów, którzy zostawiają po sobie świetne wrażenie, ale niekoniecznie przekłada się to na wyniki. Seif Harnafi wyrównał swój bilans pojedynków dla Enfusion, wygrywając z Lorenzo Geurinkiem.

Kolejna gala Enfusion to klatkowe ECE 3 25 września. Transmisja na kanale Fightklub.

Wyniki gali Enfusion 97 (19 września, Alkmaar):

Enfusion 97:
80 kg: Robin Ciric pok. Jeroen van Diemen przez decyzję
61 kg: Sarel de Jong pok. Aylina Engel przez decyzję – o pas
67 kg: Faouzi El Kanddousi pok. Berjan Peposhi przez decyzję
80 kg: Jente Nnamadim pok. Assane Bafeta przez decyzję (4R)
72,5 kg: Seif Harnafi pok. Lorenzo Geurink przez decyzję
60 kg: Mohamed Simsek pok. Mohammed Outmani przez decyzję

Enfusion Talents 80:
60 kg: Rida Bellahcen pok. Houdaifa Isarti przez decyzję
85 kg: Peter Verhaegh pok. Aimane Latifi przez decyzję
70 kg: Ismail Ouzgni pok. Tom van Lier przez decyzję
57 kg: Kelly Danioko pok. Nina van Dalum przez decyzję
+95 kg: Chahid Chaquibi pok. Bouziane Kaddani prze decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here