Czas decyzji. Polska pokonała Białoruś, Królik zdobył pas na KFN 2 (WYNIKI) (WIDEO)

0
897

W sobotni wieczór w Puławach miała miejsce druga gala Kickboxing Fight Night. Na KFN 2 zobaczyliśmy mecz Polska – Białoruś, a także poznaliśmy zawodowego mistrza Polski do 65 kg. Wszystkie walki zakończyły się jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi.

W najciekawszym pojedynku, którego stawką był pas PZKB do 65 kg Michał Królik pokonał Macieja Zembika. Podopieczny Witolda Kostki imponował przez dwie pierwsze rundy i obroną i czuciem dystansu, niejednokrotnie unikając ciosów rywala z opuszczonymi rękami. W drugiej rundzie fajter ŻKSW zaczął trafiać, ale nie na tyle, żeby poważnie naruszyć „Matriksa”. W trzeciej odsłonie inicjatywę całkowicie przejął „Zembol”, który lepiej wytrzymał fizycznie trudy walki, ale ostatecznie wszyscy trzej sędziowie dali wygraną na kartach reprezentantowi Paco Team.

W meczu międzypaństwowym Polska pokonała 3:0 Białoruś, ale dwa z trzech zaplanowanych pojedynków miały jednostronny przebieg, a starcie Dominiki Filec z debiutującą zawodowo Darią Cedik było nawet bardzo mocno do jednej bramki. Tylko fakt że „Zośka” w pewnym momencie postanowiła oszczędzić nowicjuszkę sprawił, że nie skończyło się przed czasem.

Mistrz Polski K1 rules do 81 kg, Dominik Kaleta pokonał zdecydowanie Denisa Rajkę. Białorusin wyszedł do kielczanina z ambitnym zamiarem mocnej bitki, ale w pierwszej rundzie został zastopowany po jednej z pierwszych skutecznych kontr Polaka, a potem po middlekicku Kalety został wyliczony. Ostatecznie podopieczny Alfita Hakowa (znany także pod nazwiskiem Mickiewicz) dotrwał do końca, ale pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze ostatecznie zanotował Kaleta. Polak przez większość czasu górował szybkością i wyczuciem przy kontratakach.

W main evencie po dość równej, ale niezbyt widowiskowej walce Robert Rajewski jr wygrał z weteranem Artiomem Woskobojnikowem. Zawodnik Rajewski Team Płock jest trzecim Polakiem, obok Patryka Radonia i Jarosława Daschke, któremu udała się ta sztuka.

Michał Krupa po niepowodzeniu w zawodowym debiucie na ostatnim HFO tym razem odniósł zwycięstwo z zawsze groźnym Dominikiem Matuszem z Oświęcimskiego Klubu Karate. Podopieczny Rafała Murata wyglądał przy rywalu jak z wyższej kategorii wagowej i szczególnie na początku walki mocno przycisnął Matusza. Ogromną robotę zrobił także m.in. lowkickiem. W odróżnieniu od konfrontacji z Dariuszem Fedorem nie zabrakło również paliwa w baku.

Drugim najlepszym pojedynkiem wieczoru było starcie MP K1 Damiana Piskorza i Dawida Sieka. Po dziewięciu minutach pełnych akcji ostatecznie z tarczą z ringu wyszedł podopieczny Łukasza Rambalskiego.

W dwóch pierwszych zawodowych pojedynkach wygrane odnieśli reprezentanci Fight Gym Lublin: Bartosz Guz i Kamil Kotkiewicz.

Zmagania w formule półzawodowej galę otworzyli Adrian Rzatkowski i Michał Wodecki.

Wyniki gali KFN 2: Polska vs. Białoruś (6 listopada 2021, Grupa Azoty Arena, Puławy):
70 kg: Robert Rajewski jr pok. Artema Voskoboynikova przez decyzję
65 kg: Michał Królik pok. Macieja Zembika przez decyzję – o pas PZKB
81 kg: Dominik Kaleta pok. Denisa Raykę przez decyzję
60 kg: Dominika Filec pok. Daryę Cedik przez decyzję
75 kg: Damian Piskorz pok. Dawida Sieka przez decyzję
65 kg: Michał Krupa pok. Dominika Matusza prze decyzję
71 kg: Kamil Kotkiewicz pok. Krzysztofa Górskiego przez decyzję
75 kg: Bartosz Guz pok. Mateusza Słotę przez decyzję
86 kg: Adrian Rzatkowski pok. Michała Wodeckiego przez decyzję – semi-pro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here