Czesi wygrali 4 z 5 superfinałów na Oktagon Underground 7 (WYNIKI)

0
1337

W sobotę 4 lipca w Brnie w Zoner Bobyhall odbyła się siódma, ostatnia gala z serii Oktagon Underground. Poznaliśmy na niej zwycięzców czesko-słowackich superfinałów.

Niestety awizowana w środku tygodnia rozpiska nie dotrwała do soboty. Nie odbył się superfinał w kategorii do 90 kg. Matej Penaz odniósł kontuzję lewej ręki i nie szukano już zastępstwa, tylko przyznano wygraną bez walki Vlatislavowi Cepo. Jak się później okazało, było to jedyne słowackie zwycięstwo.

W main evencie zobaczyliśmy świetną konfrontację pań, w której Tereza Bleda pokonała niejednogłośnie Lucię Szabovą. Osiemnastoletnia Bleda szczególnie na początku była trudną rywalką dla bardziej doświadczonej Szabovej, ale w drugiej rundzie zaczęła słabnąć i w trzeciej słowacko-węgierska kickbokserka miała już dość wyraźną przewagę. Dwóch sędziów bardziej doceniło Bledę, która nadal czeka na swój zawodowy debiut w MMA.

Naprawdę niezłą, wyrównaną walkę dali Ronald Paradeiser i Matous Kohout, który wszedł jako „lucky looser” za Leosa Brichtę. Kohout wykorzystał drugą szansę, wygrywając po jednogłośnej decyzji. Pojedynek ten był jednym z najbardziej przekrojowych według zasad UA. Była próbka umiejętności typowo strikerskich, ale również walka o przewagę pod siatką z obu stron.   

Zwycięstwa szybko zapewnili sobie Daniel Skvor i Tadeas Ruzicka. Obaj zaczęli mocno i o ile Skvor jeszcze raz zdołał podkręcić tempo i posłać na deski dwukrotnie Ivana Bartka, tak Ruzicka po pierwszym zrywie wyczekał i ustrzelił lewym sierpem Marco Novaka, potem doprowadzając do kolejnych dwóch knockdownów.

Superfighty rozpoczęły nam się od konfrontacji znanego z MAX MT Andreasa Cehovsky’ego, który odrobił lekcje i skutecznie przeciwstawił się zapaśniczo Jakubowi Dohnalowi. Z kolei aż czterech rund trzeba było do wyłonienia zwycięzcy w konfrontacji Zdenka Polivki z Danielem Hromkiem. Polivka był uczestnikiem turnieju, ale nie mógł kontynuować udziału w nim ze względu na uraz. Tym razem jednak udanie powrócił na gale Oktagon Underground i mimo bycia liczonym po wysokim kopnięciu odpowiednio wykorzystał przewagę wszechstronności a także nie bał się przyjmować wyzwania w stójce.

Mocny debiut w Oktagon Underground zanotował Sebastian Fapso. Były pretendent do tytułu mistrza PZKB w lowkicku już w pierwszej rundzie poradził sobie z Jakubem Bahnikiem. Wystarczyło, że charakteryzujący się dynamicznym stylem Słowak podkręcił tempo, a Bahnik miał kłopoty. Skończyło się ostatecznie widowiskowym nokautem latającym kolanem!

Niespodziankę sprawił Jan Malach, który poradził sobie z doświadczonym kickbokserem Stefanem Meszarosem. Zaczęło się od trafienia obszernym sierpem w drugiej rundzie. Potem jeszcze jeden knockdown i narożnik słowackiego fightera, znanego m.in. z Enfusion, wyrzucił ręcznik. Przewagę zapaśniczo-grapplerską nad rywalką pokazała Magdalena Sormova, która w trzeciej rundzie poddała zawodniczkę MT Eliskę Pelechovą. Udanie w sobotę pokazał się również mistrz kategorii półśredniej Oktagon MMA David Kozma, który głównie obalał Milana Kratochvilę, czym zapewnił sobie wygraną.

Wyniki gali Oktagon Underground 7 (4 lipca, Zoner Bobyhall, Brno):

finał 61 kg: Tereza Bledá pok. Lucia Szabová przez decyzję
finał 80 kg: Matouš Kohout pok. Ronald Paradeiser przez decyzję
finał 70 kg: Tadeáš Růžička pok. Marco Novák przez TKO 1R (3 liczenia w rundzie)
finał 100 kg: Daniel Škvor pok. Ivan Bartek przez TKO 1R (lewy sierp)
80 kg: David Kozma pok. Milan Kratochvila przez decyzję
59 kg: Magdaléna Šormová pok. Eliška Pelechova przez poddanie 3R (gilotyna)
75 kg: Jan Malach pok. Štefan Mészáros przez TKO 2R (rzucony ręcznik)
80 kg: Sebastian Fapšo pok. Jakub Bahník przez KO 1R (latające kolano)
90 kg: Zdenek Polivka pok. Daniel Hromek przez decyzję 4R
80 kg: Andreas Čehovský pok. Jakub Dohnal przez decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here