Czteroosobowy turniej kickbokserski na RIZIN.29

0
871

Sporo kickbokserskich emocji szykują organizatorzy gali RIZIN.29, która odbędzie się 30 maja w Osace. W Maruzen Intech Arena zobaczymy czteroosobową, mocno obsadzoną drabinkę w kategorii do 61 kg i parę superfightów.

Największą gwiazdą będzie Koji „Kouzi” Tanaka, który po raz pierwszy w RIZIN wystąpi przed własną publicznością, gdzie jest szalenie popularny. Został wyciągnięty z K-1, ale u nowego pracodawcy na razie nie idzie mu świetnie, chociaż wyzwania miał duże. We wrześniu 2020 przegrał w debiucie decyzją z Tenshinem Nasukawą, a w sylwestra wystąpił w dziwacznej walce bokserskiej, także werdyktem z Takanorim Gomim. Mistrz ISKA i były pretendent do tytułu K-1 zmierzy się z mistrzem WPMF, WBC MT i BoM Genjim Umeno. Japończyk to także były posiadacz tytułu Rajadamnern do 135 funtów. W 2019 doszedł do finału GP RISE, gdzie musiał uznać wyższość Taiju Shiratoriego.

W drugiej parze zobaczymy jedną z największych gwiazd RISE, kolegę klubowego Tenshina Nasukawę, Taiju Shiratoriego. Podczas lutowego RISE Eldorado 2021 reprezentant Team Teppen przegrał po świetnym pojedynku z Kento Haraguchim. Wcześniej natomiast poniósł pechową porażkę w turnieju RISE Dead or Alive z Naokim Tanaką. Shiratori skrzyżuje rękawice z Ryo Takahashim, który w zeszłym roku zadebiutował w RISE i to w main evencie, gdzie zremisował po czterech rundach z Masahide Kudo.

W superfightach głównie lokalnie bohaterowie. Zobaczymy mistrza DEEP KICK Yumę Yamahatę, który zadebiutował w RIZIN w listopadzie w swojej rodzinnej Osace, przegrywając z Taigą. Jego rywal to zawodnik z sąsiedniej prefektury Hyogo, kursujący między walkami w kickboxingu a MT Kiyoto Takahashi. W Maruzen Intech Arenie zawalczy także shootbokser z trzema występami w RIZIN i konfrontacją z Shiro Matsumoto, Seikiego Ueyamę. Zmierzy się on z innym lokalsem Jyosei Izumim, który wygrał swoją walkę w Nagoyi na HEAT 48 w kwietniu tego roku.

INFORMACJE I ROZPISKA GALI RIZIN.29

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here