Cztery gale Enfusion do końca 2021, 6 walk o pasy w październiku

0
2120

Podczas ostatniej gali Enfusion 102 w Alkmaar pojawiły się nowe daty eventów holenderskiej organizacji. W drugiej połowie października zobaczymy podwójną galę w Niemczech, a w listopadzie flagowa gala w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i powrót do Holandii.

Zgodnie z ostatnimi zwyczajami Enfusion w październiku wróci z dwoma imprezami – jedną na ringu, drugą w klatce. Podczas Enfusion 103 w Wuppertal 23 października głównym wydarzeniem będzie starcie eliminacyjne o prawo pojedynku o tytuł do 70 kg między ostatnim mistrzem nieistniejącej już kategorii -67 kg Mohammedem Boutasą a posiadaczem pasa ECE, Youssefem El Hajim. W co-main poznamy nowego mistrza do 93 kg, a będzie nim Jermaine Puljhun, albo Dominik Santl. Obaj mają dobre passe, pokazując się z dobrej strony podczas ostatnich występów na Enfusion 101, gdzie Puljhun wygrał z podopiecznym Melvina Manhoefa Moribah Kosiahem, a Santl pokonał Aliego El Ameriego.

Fascunująco zapowiada się też konfrontacja w nowo utworzonej kategorii do 77 kg, w której oko w oko staną ze sobą zawodnicy dotychczas rywalizujący w dwóch różnych limitach, których po reorganizacji wag los zetknął ze sobą. Bilal Loukili z -75 kg będzie bić się z ostatnim posiadaczem tytułu do 80 kg Robinem Ciriciem. Serb miał walczyć we wrześniu z Łukaszem Pławeckim, ale galę w Nijmegen przełożono.

O pas kobiet do 66 kg powalczą mistrzyni WKU Michaela Michl i mająca wygraną w ONE Championship Christina Breuer.

IMFORMACJE I ROZPISKA GALI ENFUSION 103

Dzień później 24 października, również w Uni-Halle w Wuppertal, odbędzie się Enfusion Cage Events 07. Na tej gali powrócą pojedynki w formule xtreme stand-up, czyli MT w małych rękawicach z technikami kończącymi w stójce. Zobaczymy aż 5 walk o pasy. W najciekawszej z nich były zawodnik ONE Championship i Glory Miles Simson. Stanie od do pojedynku o mistrzostwo do 84 kg Kevinem Van Heeckerenem, mającym 8 walk w Glory.

W walce o pas wagi ciężkiej pojawi się znany polskim kibicom z FEN Andre Schmeling. Niemiec zawalczy z zawodnikiem MMA Łazarem Todewem, który na ECE 05 latem tego roku przegrał po zaciętym pojedynku z Kevinem Tariqem Osaro w main evencie gali.

Kevin Hessling, który bardzo szybko został znokautowany przez Endy’ego Semeleera na Enfusion 102, będzie bronił tytułu z Johnem Kallenbachem, który jest mistrzem WKU.

Matthew Daalman będzie chciał podtrzymać zwycięską passę w Enfusion i tym razem stanie do konfrontacji o mistrzostwo w wadze do 61 kg. Holenderski specjalista od MT podejmie Greka Spyridona Mitselosa.

W karcie wstępnej elektryzująco zapowiada się walka Seifa Harnafiego, który dał się poznać z niezwykle efektownego i intensywnego stylu. Tym razem Niemiec zadebiutuje w extreme stand-up, a jego przeciwnikiem będzie holenderski weteran Marcel Verhaar. Z kolei Ahmad Chikhmousa skrzyżuje rękawice z kazachsko-niemieckim fajterem Arturem Schererem. Chikhmoussa wystąpił raz przed polską widownią. Było to na DSF 8 w Ząbkach w meczu Polska – Niemcy. Kurd został wtedy znokautowany przez Tomasza Brotonia.

INFORMACJE I ROZPISKA GALI ECE 07

Kolejne eventy w listopadzie. 12.11 to powrót do Abu Dhabi, a 20.11 to impreza przeniesiona z września, w Nijmegen. Będą to imprezy rozegrane na ringu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here