Dangkongfah nową mistrzynią WBC na Full Metal MT (WYNIKI)

0
838

W cieniu Fight Circus 3, parę godzin po tym wydarzeniu odbyła się pierwsza gala boksu tajskiego organizowana przez Full Metal Dojo. Na Full Metal Muay Thai zobaczyliśmy m.in. pojedynek o pas WBC MT, w którym Dangkongfah po pięciu rundach wygrała z posiadaczką pasa WLC Souris Manfredi.

Początkowo Francuzka robiła bardzo dobrą robotę przewagą warunków fizycznych, gdyż była od swojej rywalki wyższa o głowę. Od trzeciej rundy coś jednak zaczęło się psuć. Tajka dwa-trzy razy ulokowała mocne ciosy i uderzenia łokciami, sprowadzając Manfredi na deski. Sędzia jednak nie zdecydował się na liczenie. Mimo tego był to czytelny znak, że Dangkongfah przejmuje inicjatywę w tym pojedynku. Fajterka z Francji obudziła się jeszcze pod koniec piątej rundy, ale było już za późno i jednogłośne zwycięstwo odniosła Tajka.

W innych pojedynkach także nie zabrakło wrażeń. Mocny pojedynek dali m.in. Benoit Richard i Alex Parmit Singh, ale mimo wielu mocnych ciosów przyjętych przez Holendra, pojedynek zakończył się decyzją. Wygrane przez KO po łokciach odnieśli natomiast Aphidet i Amaury Prime, który pokonał 16-letniego zawodnika Fairtex Gym Klaokaia.

Wyniki gali Full Metal Muay Thai (6 listopada 2021, Fairtex Gym, Pattaya):
52 kg: Dangkongfah pok. Souris Manfredi przez decyzję – o pas WBC MT
60 kg: Padejsuk Sitsamart pok. Hicham Boulahri przez decyzję
52 kg: Aphidet Fairtex pok. Suwanan Akapunya przez KO 2R (prawy łokieć)
67 kg: Benoit Richard pok. Alex Parmit Singh przez decyzję
56 kg: Amaury Prime pok. Klaokai Fairtex przez KO 2R (prawy łokieć)
51 kg: Ayoub Elamghari pok. Yodsiam Petchrambo przez niejednogłośną decyzję
53 kg: Gao pok. Bua przez TKO 2R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here