Daniel Kolasiński powraca! Zadebiutuje w MMA

0
1075

Były mistrz Polski K-1 oraz weteran DSF Kickboxing Challenge, Daniel Kolasiński po blisko dwóch latach powraca do startów. Trenujący obecnie w Warszawskim Centrum Atletyki zawodnik zadebiutuje w formule MMA. Podczas gali Wirtuoz Challenge 6: Nowa Krew spotka się z Mateuszem Olkiewiczem z Octopus Łódź. Walka będzie starciem półzawodowym w umownym limicie do 74 kg.

Dla Kolasińskiego będzie to powrót po dłuższej przerwie do jakichkolwiek startów. Wcześniej jeszcze jako zawodnik warszawskiej Palestry rywalizował na galach DSF Kickboxing Challenge i Wirtuoz Challenge. W nieistniejącym już DSFie wygrał trzy pojedynki oraz 4-osobowy turniej DSF Eliminator w Ełku. Fanom Wirtuoza Kolasiński zaprezentował się w pojedynku z Robertem Krasoniem. Walka z wywodzącym się z formuły full contact Piotrkowianinem odbyła się na pierwszej gali wolborskiej organizacji. Pojedynek zakończył się zwycięstwem podopiecznego Krzysztofa Tomy. Dodatkowo rywalizował na galach Angels of Glory, a także na gali w Mysiadle w czerwcu 2019 roku. Pokonał na niej Daniela Strzemińskiego z Akademii Lwa Bemowo Warszawa zdobywając jednocześnie pas zawodowego mistrza Polski PZKB w wadze do 75 kg.

Mateusz Olkiewicz podobnie jak jego przeciwnik wywodzi się z kickboxingu. Jest już weteranem organizacji Wirtuoz Challenge, dla której stoczył dwie walki. Reprezentant łódzkiego Octopusa wystąpił na pierwszej i drugiej edycji wydarzeń organizacji z Wolborza. Pokonał na nich Dominika Parola i Daniela Dajcza w starciach kickboxerskich. Olkiewicz walczył również na galach WLC, na których rozprawiał się z Maciejem Tercjakiem z Łomży oraz z Jakubem Filipkiem z UKS Diament Pstrągawa. W lutym tego roku rywalizował na X Pucharze Pamięci Żołnierzy Wyklętych czyli na ALMMA 191 w Sochaczewie. Stoczył tam dwie walki. W pierwszej pokonał Marcina Szyszkę z Górnika Łęczna, a w drugiej uległ Aleksandrowi Dziubeckiemu z piotrkowskiej Copacabany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here