Dave Leduc vs Cyrus Washington 2 o dwa pasy już w listopadzie w USA

0
1404

Do niezwykle ciekawego rewanżu w boksie birmańskim dojdzie już w listopadzie. Uważany za króla lethwei, Dave Leduc po raz drugi wyjdzie do ringu z weteranem, Cyrusem Washingtonem. Pojedynek pomiędzy nimi będzie drugą walką lethwei w historii na terenie USA. Stawką będzie pas mistrza WLC należący do Kanadyjczyka oraz pas organizacji Sparta, która promuje wydarzenie, do którego dojdzie 7 listopada.

Dave Leduc to najsłynniejszy zawodnik walczący w boksie birmańskim. Kanadyjczyk jest mistrzem organizacji WLC w wadze powyżej 80 kg. Leduc to jedna z najsłynniejszych osób w Birmie, czy jak kto woli w Mynmarze. Jego ślub był transmitowany w publicznej telewizji i przyciągnął przed ekrany rzesze Birmańczyków. W ringu radzi sobie równie dobrze obijając przeciwników. W ostatniej walce spotkał się z weteranem UFC, Sethem Baczyńskim którego zastopował. Wcześniej walczył z Birmańczykami, a także zaliczył występ w Japonii na gali ILFJ, która organizuje pojedynki na zasadach tradycyjnych. Obecnie jego kontrakt z WLC został zawieszony ze względu na trwajacą pandemię. Tym samym Kanadyjczyk dostał wolną rękę w poszukiwaniu kolejnej walki.

Cyrus Washington spotkał się z Leduciem na tradycyjnych w 2017 roku. Pojedynek zakończył się remisem, czyli żaden z fighterów nie był w stanie znokautować oponenta. Amerykanin przetrwał walkę z królem lethwei, mimo kłopotów. Oprócz tego reprezentant USA ma w rekordzie zwycięstwo przez nokaut ze znanym rywalem Leduca, Tun Tun Minem. Wprawdzie w dwóch kolejnych walkach Washington przegrywał z Birmańczykiem ale pierwsze zwycięstwo było spektakularne. Amerykanin ma na swoim koncie już kilka walk w boksie birmańskim, które uzupełniają jego rekord wypracowanych na galach Muay Thai i kickboxingu w Tajlandii i Chinach. Poniżej jeszcze video z pierwszej walki bohaterów wydarzenia z 7 listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here