Davit Kiria stara się o kontrakt z ONE Championship

0
1181

Zwycięzca ostatniego turnieju chińskiej organizacji Kunlun Fight w wadze do 70 kg, Davit Kiria nie przestaje zachęcać promotorów do podpisania z nim kontraktu. Pochodzący z Gruzji, były mistrz Glory zaproponował swoje usługi organizacji ONE Championship stwierdzając, że jest w stanie dać jeszcze ciekawsze walki.

Gruzin ostatnią walkę stoczył podczas lutowej gali Kunlun Fight 80, na której dokończono turniej chińskiej organizacji w wadze do 70 kg. W półfinale pokonał reprezentującego gospodarzy, Fenga Xingliego, a w finale rozprawił się z Marokańczykiem, Marouanem Toutouhem.

W zeszły weekend trenujący w Holandii zawodnik miał zawalczyć w Hiszpanii. Podczas zaplanowanej na zeszłą sobotę gali War of Titans II w stolicy kraju, Madrycie miał zmierzyć się z reprezentantem Demokratycznej Republiki Kongo, Nayaneshem Aymanem. Oczywiście z powodu pandemii korona wirusa galę odwołano, a Kiria pozostał w stanie zawieszenia jeśli chodzi o karierę sportową, nie mając zaplanowanych żadnych kolejnych walk.

Po odwołaniu gali reprezentant Team Holzken postanowił umieścić na swoim fanpage’u wpis następującej treści: One Championship, jeśli chcecie zobaczyć jeszcze bardziej ekscytujące i interesujące walki to zestawcie mnie z Giorgio Petrosyanem, Andym Souwerem, Superbonem Banchamekiem, Samym Saną czy Yodsaenklaiem Fairtexem. Jak widać Gruzin nie zamierza czekać na swoją szansę i budowanie pozycji w organizacji, tylko od razu chciałby walk z największymi gwiazdami dywizji kickboxingu singapurskiej organizacji.

Dosłownie kilkanaście dni temu taka akcja przyniosła skutek w przypadku australijskiego mistrza Muay Thai, Johna Wayne Parra. Trener i właściciel Boonchu Gym napisał na swoich mediach społecznościowych, że chciałby zawalczyć w ONE i kilka dni później poinformowano o podpisaniu kontraktu z singapurską organizacją. Tym samym dołączył on do chłopaka swojej córki, Rocky’ego Ogdena i wstąpił w poczet wojowników ONE.

Czekamy na rozwój sytuacji, chociaż wydaje się, że kolekcjonująca najlepszych i najbardziej popularnych wojowników na świecie organizacja ONE zapewne skorzysta z usług wywodzącego się z karate Gruzina, który powinien zasilić wagę do 70 kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here